ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
21.11.2020...?
KP BRNO - Loko Trutnov...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

Tradičně silný Arad

K souboji vedoucích celků skupiny B Středoevropské ligy (CEWL) dojde ve středu 3. prosince v Brně, první VALOSUN KP přivítá ve 4. kole nejvzdálenějšího soupeře - druhý ICIM Arad. Oba týmy mají po dvou vítězstvích, mezi nimi a Piešťanskými Čajkami se pravděpodobně rozhodne o dvou postupujících do Final Four.


Utkání bude zajímavé i z toho důvodu, že na červnovém ME jsou Česko a spolupořadatelské Rumunsko v jedné skupině. Jenže Arad staví tradičně na cizinkách (4 Američanky, Kanaďanka a Srbka) a místní opoře Brosovszky je 40 let. Další rumunské basketbalistky moc příležitostí nedostávají. "Na šampionátu by snad mohly startovat mladičké Craciun a Demeter," řekl manažer Aradu Marcel Urban po úterním večerním příjezdu rumunské výpravy do Králova Pole. I některé hráčky VALOSUNu KP mají naději se na ME v dresu české reprezentace podívat!


Favoritem středečního pohárového duelu je dvojnásobný vítěz CEWL Arad, který má opět tým na euroligové úrovni a aktuálně je na špici rumunské ligy. Byť do Brna dorazil bez tří hráček, které jsou na marodce. V minulém ročníku vyhrál Arad v Brně 96:70 a kousek za maďarskou hranicí 74:60. Brněnský trenér Svoboda bude opět postrádat zraněnou pivotku Švrdlíkovou.


V hale na Vodově je začátek v 17.30 hodin a v rámci evropské pohárové středy se očekává solidní návštěva. Připraven je i tradiční doprovodný program plný soutěží, o přestávce duelu se budou rozdávat klubová tílka a proběhne také hromadné focení mládeže.


Přímý přenos TV Comu - ZDE: http://basketbal.tvcom.cz/Zapas/41016-VALOSUN-KP-Brno-ICIM-Arad-pohar-CEWL.htm

Tradičně silný Arad