ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
21.11.2020...?
KP BRNO - Loko Trutnov...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

Krok od finále

Juniorky VALOSUNu KP skončily na MČR v Praze čtvrté, když neuspěly v semifinále s USK ani v zápase o třetí místo se SŠMH. Nicméně děvčata zaslouží uznání za předvedené výkony. V bitvě s domácím celkem USK byly kousek od vítězství, v napínavé poslední desetiminutovce se v úžasné atmosféře soupeři střídali ve vedení.


Jenže režie turnaje počítala s účastí místních basketbalistk (vítězky základní části extraligy U19) ve finále a nejen neodpískaný zákrok na brněnskou kapitánku Kopeckou při tříbodovém pokusu v závěru přiměl k nelichotivým komentářům k dění v hale Královka i řadu osobností v hledišti... "Byl to faul," potvrdila nejlepší střelkyně turnaje a členka All star Eva Kopecká. Brňanky sehrály s nakonec mistrovským USK mnohem lepší partii než později ve finále BA Sparta!


V souboji o třetí místo se projevila síla širšího kádru SŠMH, závěrečný nápor královopolského týmu ale "Žabiny" notně vyděsil. VALOSUN KP doplatil na výpadek ve druhé čtvtině (26:12). "Pro naše hráčky bylo MČR zážitkem. V průběhu sezony některé skončily s basketbalem, s úzkým kádrem jsme se přesto rovnocenně měřili s družstvy plnými reprezentantek. O medaili jsme se připravili nedůsledným doskakováním, čtvrté místo je pro tento bojovný tým velkou odměnou," pochválil své svěřenkyně brněnský trenér Marian Svoboda. V základní části extraligy U19 skončil VALOSUN KP pátý, ve čtvrtfinále vyřadil čtvrtou Slovanku.


MČR U19 - semifinále: USK Praha - VALOSUN KP Brno 67:64 (19:17, 38:30, 50:50), SŠMH - BA Sparta 48:65, o třetí místo: VALOSUN KP - SŠMH 54:71 (11:15, 23:41, 40:50), finále: USK - BA Sparta 73:60.

Krok od finále