ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Zajímavosti před Eurocupem

Basketbalistky VALOSUNu KP Brno se připravují na svoji novodobou premiéru ve druhé nejvýznamější evropské soutěži. Před rozpadem federace však královopolanky úspěšně startovaly v poháru Ronchettiové (předchůdci EuroCupu), ve kterém se v roce 1982 dokonce dostaly až do finále (prohra se Spartakem Moskva).


Po rozdělení republiky se brňanky staly zakládajícím členem Středoevropské ligy CEWL, ve které odehrály všechny její předešlé ročníky, v roce 2009 opět odešly poraženy až ve finále a předloni skončily třetí na úspěšně uspořádaném Final Four doma v Brně.


Tehdy je v semifinále vyřadily právě basketbalistky z Miškolce, kterým při cestě za postupem i v neúspěšném finálovém zápase proti Aradu vydatně pomála i čerstvá posila VALOSUNu - američanka Lenita Sanford. Už tehdy byla v hledišti haly Vodova poměrně silná a hlučná skupina maďarských příznivců...


Domácí basketbalistky proto doufají, že je v jejich úsilí "návratu do velké Evropy" podpoří co nejvíc diváků a vytvoří jim to pravé pohárové prostředí. Domácí oddíl připravil i několik zajímavostí do fanšopu a pro fanklub, hráčky navíc vyběhnou ve speciální sadě dresů.


Cenu třem vylosovaným divákům ze společné soutěže VALOSUNu KP a brněnského Deníku předá legenda královopolského i československého basketbalu, nejlepší střelkyně sedmdesátých a osmdesátých let - JUDr. Pavla Podivínová - Davidová!


Připraven je i tradiční doplňkový program.

Zajímavosti před EurocupemZajímavosti před EurocupemZajímavosti před Eurocupem