ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

EuroCup pod Vesuvem

V týdenním rytmu pokračuje EuroCup basketbalistek, ve skupině G se bude hrát 2. kolo celé ve čtvrtek: Miškolc hostí nizozemský Orange Blizzards (18.30), DIKE Neapol přivítá v hale PalaVesuvio VALOSUN KP (20.30).


V úvodním kole Brňanky prohrály tesně a po velkém dramatu na vlastním palubovce s Miškolcí, naopak Neapol zvítězila ve Zwolle nad Orange Blizzards 72:63. Italský tým ale neprožívá v domácí Serii A1 zrovna dobré období, třikrát za sebou prohrál a je osmýl! Byť družstvo našlapané cizinkami  ještě doplnila pivotka kanadské reprezentace Natalie Achonwa (194 cm).


V nedělním ligovém utkání s celkem Lucca (50:71) táhly Neapol Američanky Quinn se 16 a Burdick s 11body, 10 bodů přidala Achonwa. Odpočívaly další hvězdy Petronyte a Ivezič, které se nevešly do limitu zahraničních basketbalistek. Ve čtvrtek ale všechny nastoupí a v bouřlivém domácím prostředí bude Neapol favoritem. Generální manažer DIKE Basket Massimo Protani však nepředpokládá,že bude vyprodáno, konkurencí je fotbal a utkání Evropské ligy. Brňanky po nevýrazném představení v Bonver ŽBL proti Hradci Králové se pokusí zopakovat výkon s Miškolcí a Italky co nejvíc potrápit. "Hrát se dá s každým,musíme ale být rychlí a agresivní," řekl hostující kouč Marian Svoboda.


Výprava VALOSUNu KP posílená o partnery a zástupce médií odlétá do Říma ve středu v poledne a ubytuje se v hotelu San Mauro. Pod Špilberk se basketbalistky vrátí v pátek večer a už v neděli je čeká další šichta v Bonver ŹBL: v Mladé Boleslavi hrají se Slovankou...


Přímý přenos zápasu bude odvysílán - ZDE: www.dikebasket.com ve streamingu, který se rozjede kolem 20hod.

EuroCup pod VesuvemEuroCup pod VesuvemEuroCup pod Vesuvem