EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
Po vydřené výhře v Žabinách na giganta z Turecka !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Orange místo Žabin

Pod evropskými ženskými koši přituhuje, v tomto týdnu je na programu už třetí eurocupové kolo. Ve skupině G nejprve ve středu přivítá VALOSUN KP nizozemský Orange Blizzards, ve čtvrtek se střetnou neporažení Neapol a Miskolc. 


Brňanky mají za sebou průběhem rozdílné duely: proti Miškolci byly dlouho ve vedení a padly až v závěru, naopak pod Vesuvem stahovaly ztrátu z první půle a už téměř zlomené Neapoli po chybách a zahozených šestkách darovaly výhru. Roli favorita potvrdily v neděli v Mladé Boleslavi, když porazily v Bonver ŽBL nepříjemnou Slovanku. 

Ve středu nastupují proti týmu, který měl původně absolvovat eurocupovou  kvalifikaci. Ve skupině G se předpokládalo, že zde budou hrát Žabiny, ale po jejich odstoupení z pohárů je nahradily právě Nizozemky. Celek trenéra de Wita držel krok s Neapolí (63:72), poločas v Miškolci, v Maďarsku se v dobrém světle předvedly mladé Ndiba a Klerx. "Jsme v podstatě takový reprezentační výběr, máme tu basketbalistky více našich ligových družstev," vysvětlovala po poledním úterním příjezdu "oranžové" výpravy do  A-sporthotelu manažerka Puck van Hassselt.

Družstvo Orange Blizzards se v předchozích eurocupových utkáních otrkalo a už nechce jen sbírat zkušenosti, ale i vyhrávat. Brňanky čeká nepříjemný běhavý protivník. Nicméně poprvé na podzim  nebudou čelit výškové převaze, výrazně nad 190 cm v hostujícím týmu nikdo nevyrostl... "Soupeř hraje tvrdě, hodně střílí, jde za útočným doskokem," vysledoval z videa domácí kouč Marian Svoboda. Vítěz zápasu, který začíná v 18 hodin v hale Vodova,  si udrží šanci na postup ze skupiny. 


Více o všech českých pohárových zápasech - ZDE: http://www.cbf.cz/ostatni/kratke-zpravy/na-pohary-do-strednich-cech-nebo-brna.html

Orange místo Žabin