ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Radost z první výhry

Houževnatý a dotěrný výběr nizozemských basketbalistek hrající jako Orange Blizzards se ve středu v Králově Poli musel sklonit před děvčaty VALOSUNu KP. Domácí tým nad nizozemským soupeřem vyhrál vysoko 72:49 a připsal si první vítězství v základní skupině G EuroCupu!


„Konečně jsme po dvou těsných prohrách zvítězily. Necítím úlevu, ale spíš hroznou radost. Výhru jsme už potřebovaly, vybojovaly jsme si ji a zasloužily,“ usmívala se po zápase pivotka Edita Šujanová.


Brňanky nechaly své sokyně ve hře pouze v první čtvrtině, po které vedly o dva body. Pak ovšem náskok domácích začal díky zvýšené aktivitě růst a zastavil se až na 23 bodech. „První poločas byl z naší strany ustrašený, zase jsme čekali, co soupeř udělá. V šatně jsme si řekli, že musíme hrát mnohem aktivněji v obraně i útoku. Druhá půle už byla podle mých představ, hráli jsme dobře v obraně, doskakovali. Z toho vznikal náskok. Uklidnili jsme se a zápas měli pod kontrolou,“ hodnotil duel brněnský kouč Marian Svoboda.


Na začátku druhého poločasu VALOSUN KP uzemnil soupeře sérií jedenácti bodů v řadě a celek ze země tulipánů nenašel sílu na zvrat. „Z našeho výkonu jsem hodně zklamaný. Byli jsme dobře připravení, ale nedodrželi jsme taktiku. Valosun odehrál skvělé utkání, zejména po fyzické stránce. Nedokázali jsme se mu vyrovnat a zaslouženě zvítězil,“ ocenil výkon domácích hostující kouč Remy De Wit.


VALOSUN KP je v tabulce na třetím místě a vylepšil si po dvou porážkách také skóre, které má nyní aktivní. Právě kvůli němu prožíval domácí kouč i závěr zápasu emotivně. „Rozčilují mě nevynucené chyby a blbiny, které hráčky dělají. Nesmí se stávat, i kdybychom vedli o padesát, proto vybuchuju. Ve vyrovnaném zápase se nám mohou vymstít,“ varoval Svoboda. 


Duel navštívilo 670 diváků. „Vytvořili dobrou atmosféru. Potěšilo mě padesát fanoušků z Podolí a hlasitý kotel z Hrušovan,“ děkoval brněnský předseda Richard Foltýn. V dalším kole EuroCupu hraje Brno 4. prosince v Miškolci.


VALOSUN KP Brno - Orange Blizzards 72:49 (18:16, 38:30, 57:41)


Body: Šujanová 16 (3 trojky), Vlková 14, Sedláková a Sanford 10, Mrhálková 9, Kopecká a Švrdlíková 4, M. Heroschová 3, Adamcová 2 - Kuit 10, Bettonvil 9, Butter 7, fauly: 18:21, TH: 18/12:16/12, trojky: 6:3, doskoky: 51:31, rozhodčí Ponomarev, Stasiev, Sljivic, 670 diváků.


(s využitím referátu M.Vymyslického)


Celý článek brněnského Deníku - ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/valosun-je-po-vyhre-v-eurocupu-ve-hre-o-postup-proti-orange-nahnal-take-skore-20151111.html


Rozhovor a audio s Editou Šujanovou - ZDE:
http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/bala-se-ze-kvuli-problemovemu-kolenu-nenastoupi-sujanove-utlumila-bolest-vyhra-20151112.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-300x300


Sestřih České televize - ZDE: http://www.ceskatelevize.cz/sport/micove-sporty/basketbal/323552-valosun-vyhral-nymburk-poprve-v-sezone-padl/


Hodnocení českých evropských zástupců - ZDE: http://sport.idnes.cz/eurocup-basketbalistek-0sd-/basket.aspx?c=A151111_201752_sport-basket_ald


Celé fotoalbum - ZDE: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.882569238516648.1073741911.116836125089967&type=3

Radost z první výhryRadost z první výhryRadost z první výhryRadost z první výhryRadost z první výhry