ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Šlágr před pauzou

O víkendu se uzavírá první polovina základní části Bonver ŽBL, v 11. kole jsou na programu dvě "královská" derby. Páteční pražské z haly Královka a sobotní brněnské v Králově Poli! Nejvyšší soutěž pak čeká pauza, kterou vyplní první reprezentační sraz před ME 2017.


Brněnské derby slibuje zajímavou bitvu. Dlouhodobé panování Žabin v Evropě, ŽBL a pod Špilberkem je minulostí. Už v uplynulém ročníku se městští rivalové rozešli smírně 1:1. V aktuální tabulce je na tom lépe šestý VALOSUN KP, ale osmé Žabiny v předchozím kole zle trápily neporažený Nymburk.


Družstvu trenéra Bobrovského pomáhá veteránka Horáková, na venkovní zápasy obvykle nejezdí, ale přes kopec na Vodovu asi dorazí a bude se dělit o dirigentskou taktovku s ještě na jaře hráčkou VALOSUNu KP G. Giacintovou. Herně se v Žabinách všechno točí kolem srbské pivotky Vučurovič, je třetí nejlepší střelkyní Bonver ŽBL s průměrem 20,3 bodu na utkání a už dvakrát překonala třicetibodovou hranici.


Vzhledem k obrácení rolí v brněnském ženském basketbalu hrál ve středu VALOSUN KP EuroCup (smetl nizozemský Orange Blizzards) a celek z Rosničky odpočíval, z evropských soutěží se v září odhlásil. Domácí tým by mohl být rozjetý, soupeř zase měl čas ladit formu na derby. Jak se kdo připravil na sobotní duel zjistí fanoušci nejlépe přímo v královopolské aréně, šlágr 11. kola začíná v 15.30 hod.


Připraven je i tradiční doprovodný program. O přestávce navíc předvedou svoje umění nejmladší královopolské kategorie U11 a U12. Po skončení zápasu se všechny přítomné děti mohou těšit na oblíbené foto s hráčkami.


My jsme tady taky..., zní před derby z Žabovřesk - více ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/my-jsme-tady-taky-zni-pred-brnenskym-basketbalovym-derby-ze-zabin-20151114.html

Šlágr před pauzouŠlágr před pauzouŠlágr před pauzou