ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Žabiny byly bez šance

Jen čtvrtinu bylo brněnské derby pod ženskými koši v 11. kole Bonver ŽBL vyrovnané. Když se VALOSUN KP dostal do obrátek, tak hostující Žabiny odpadly a už v poločase na světelné tabuli svítilo průběhu odpvídající skóre 45:25. I po přestávce měly domácí basketbalistky zápas (byť s malým zádrhelem) pod kontrolou a zaslouženě vyhrály 82:51. 


V historii vzájemných zápasů více jak třicetibodovým rozdílem obvykle vítězil euroligový gigant z Rosničky, nyní se karta obrátila. Kdyby se hráčky VALOSUNu KP nelekly (50:41 po jedenáctibodové šňůře hostů) ve třetí čtvrtině rýsujícího se vítězství, tak mohl být výsledek ještě více šokující! A početní diváci se dočkali i akcí patřících do basketbalové hitparády!


Domácí trenér Svoboda se mohl spolehnout na vyrovnanější kádr, pět basketbalistek zaznamenalo deset a více bodů! Soupeř měl na podobné úrovni pouze Vučurovič. "Škoda, že je teď v Bonver ŽBL i EuroCupu reprezentační přestávka, myslím, že naše forma jde nahodu," prohlásil Marian Svoboda. Ten musel v průběhu utkání řešit kromě herních záležitostí i problém s fauly u některých opor, nakonec byl napískaný poměr chyb výrazný 25:15... 


VALOSUN KP zažil týden snů: výhrál v EuroCupu nad Orange Blizzards a vzápětí i v derby! Nyní se hráčky rozutečou za reprezentačními povinnostmi, v závěru listopadu začnou ligové a v prosinci i eurocupové odvety.


VALOSUN KP Brno - BK Žabiny 82:51 (18:16, 45:25, 61:45)


Body: Šujanová 19, Adamcová 14, Kopecká 13, Sanford 11, Mrhálková 10, Švrdlíková 9, Sedláková, Vlková a Remenárová 2 - Vučurovič 20, Holešínská 9, Stoupalová 6, fauly: 25:15, TH: 5/4:25/15!, trojky: 2:4, rozhodčí Dolinek a Nejezchleb, 1050 (převážně královopolských) diváků.


Média o derby - ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/brnenske-derby-ovladl-o-31-bodu-valosun-20151114.html


a ZDE: http://sport.idnes.cz/liga-basketbalistek-11-kolo-dco-/basket.aspx?c=A151114_174615_sport-basket_par

Žabiny byly bez šanceŽabiny byly bez šanceŽabiny byly bez šanceŽabiny byly bez šance