EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Rozjetá brněnská mašina

Basketbalistky VALOSUNu KP splnily ve 12. kole Bonver ŽBL roli favorita a smetly celek SBŠ Ostrava 93:39. Domácí kouč Svoboda prostřídal všechny hráčky a ušetřil tak síly na náročný předvánoční program. Po nemoci chyběla v sestavě pivotka Švrdlíková.


V úvodu to ještě v brněnské defenzívě občas zaskřípalo, ale postupně se královopolský tým dostával do obrátek. V první čtvrtině uklidnila spoluhráčky zkušená Vlková (17 bodů) a mladé ostravské družstvo (přijelo bez zahraničních posil) kolabovalo pod tlakem brněnských brejků.


Hráčky VALOSUNu KP bavily diváky parádními kombinacemi a protivník ze severu Moravy jen přihlížel. O osudu zápasu bylo brzy rozhodnuto, nicméně domácí basketbalová mašina páru neubírala. Generálka na páteční eurocupovou bitvu se vydařila, v Maďarsku (Miskolc) však bude protivník o mnoho kvalitnější. "V prvním poločase bylo na našem projevu znát, že byla v lize dlouhá přestávka. Postupně jsme se rozehráli a náš výkon se musel líbit," zhodnotil sobotní utkání Marian Svoboda.


VALOSUN KP Brno - SBŠ Ostrava 93:39 (30:18, 46:29, 74:31)


Body: Vlková 20 (trojky 4/4), Šujanová 15, Vojtková 13, Mrhálková a Remenárová 9, Adamcová a Beránková 6, Heroschová a Sanford 5, Kopecká 3, Sedláková 2 - Havlíková 13, Sedláčková 9, fauly: 9:17, TH: 14/13:10/7, trojky: 10:4, rozhodčí Karafiát, Komprs, 500 diváků.


VALOSUN se naladil na Miškolc - více v článku brněnského Deníku ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/valosun-se-na-miskolc-naladil-drtivou-vyhrou-nad-ostravou-20151129.html  

Rozjetá brněnská mašina