ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Bezpečné vítězství

Zdánlivě snadný ùspěch si připsaly basktbalistky VALOSUNu KP v Karlovych Varech. V nové hale MS KV Arény vyhrály 85:70 a posunuly se na páté místo tabulky Bonver ŽBL.


V utkání 13.kola ovládly Brňanky první poločas, po pauze ale nenašly recept na domácí hvězdičku Reisingerovou, která začala řádit pod hostujícím košem. Nicméně zápas měl  VALOSUN KP i přes vyfaulování pivotek Sanford a Šujanové pod kontrolou, zahrál si celý kádr.


"Naše hráčky se uspokojily až 26 bodovým vedením, laxním přístupem umožnily soupeřii zapojit více Reisingerovou. Je však lepší, když jedna hráčka dá 33 bodů a ostatní paběrkují, než aby se střelecky chytilo více basketbalistek soupeře," vysvětloval hostující kouč Marian Svoboda. Nelíbil se mu moc výkon sudích. "Zápas svými nepřesnostmi pokazili, i díky nim nebylo utkání moc pohledné."


Karlovy Vary-VALOSUN KP Brno 70:85 (14:26, 24:46, 46:61)


Body: Reisingerová 33, Zuzáková a Kušlitová 16 - Vlková 20, Kopecká 16, Adamcová a Sanford 10, Sedláková 8, Šujanová 7, Mrhálková a Švrdlíková 6, Vojtková 2. Fauly 26:32, TH 33/28:28/25, trojky 0/15:4/18, doskoky 33:47, rozhodčí: Kec a Kučírek, 150 diváků.

Bezpečné vítězství