ŽBL 2019/20
Nejbližší domácí utkání
1.2. 15:30
KP BRNO - BK Žabiny Brno, hala Vodova (stará...!)
25.1. 14:00 KP BRNO - BK Žabiny, F4 ČP Kutná Hora
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Policie ověřovala a Sáblíková drží palce

V listopadové kvalifikaci na ME basketbalistek zdolalo Nizozemsko silné Chorvatsko, bylo u toho osm hráček z týmu Orange Blizzards, středečního soupeře VALOSUNu KP Brno v EuroCupu! Tím více vyniká vítězství Brňanek v prvním vzájemném duelu v hale Vodova 72:49. V utkání posledního 6. kola skupiny G ve Zwolle už nepůjde o postup, ale o třetí místo, které má mezi evropskou basketbalovou elitou také svoji váhu.


Za prvním Miskolcem (10 b.) a druhou Neapolí (9) je třetí VALOSUN KP (6) a čtvrtý celek Orange Blizzards (5). Hosté mají k dobru vysoké vítězství z Králova Pole, domácí v podstatě reprezentační výběr se chce rozloučit s Eurocupem vítězstvím. V minulém týdnu prohrál po boji s Aluinventem Miskolc (74:84, ale minutu před koncem byl stav 72:74) a tak chce prolomit smůlu... Podobně ale v koncovce selhal ve středu VALOSUN KP v bitvě s Neapolí. 


V Heerenveenu v hale Thialf o víkendu řádila rychloruslařka Martina Sáblíková, nyní ji a celou skupinu legendárního trenéra Petra Nováka v zemi tulipánů střídají další sportovní zástupci z Česka. "Rádi bychom brněnské hráčky přímo ve Zwole povzbudili, ale odjíždíme a mineme se o dva dny. Ale budeme celá skupina i s Martinou držet palce," slíbil Petr Novák.


Výprava z města pod Špilberkem se vydala do Zwolle rovnou z Karlových Varů, kde v neděli VALOSUN KP úspěšně zvládl střetnuti v Bonver ŽBL. Citelným zdržením byla hodinová "papírová" kontrola německých celníků a policistů, ověřovali si na internetu i to, zda děvčata opravdu hrají basketbal a jaké mají výsledky. Kroutili hlavou, proč tak sympatický tým má v EuroCupu jen jedno vítězství. Byli ujištěni kapitánkou Katkou Sedlákovou, že ve středu večer (začátek je ve 20.30) přibude druhé a až pak se mohlo jet dál...!


Ve Zwolle bydlí královopolská výprava v moderním hotelu Lumen poblíž arény Landstede Sportcentrum, kde se bude hrát. O pobavení se stará masér Tomáš Petr, který se u snídaně přiznal, že ještě nenašel v pokoji vypínač na světlo a navíc si nevšiml druhé sprchy na stropě a omylem ji na sebe pustil.

Policie ověřovala a  Sáblíková drží palcePolicie ověřovala a  Sáblíková drží palcePolicie ověřovala a  Sáblíková drží palcePolicie ověřovala a  Sáblíková drží palcePolicie ověřovala a  Sáblíková drží palce