ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Parádní tečka

S pohárovou Evropou se basketbalistky VALOSUNu KP Brno rozloučily přesvědčivým vítězstvim nad Orange Blizzards 81:59. Kromě několika malých výpadků měly zápas 6. kola EuroCupu ve Zwolle pod kontrolu a výběru nejlepších nizozemských hráček nedaly šanci. Ve skupině G skončily Brňanky na třetím místě, ale při trošce štěstí mohly být i na postupových příčkách...


Celek Orange Blizzards zkolaboval pod lavinou brněnských protiútoků zejména ve třetí čtvrtině, kterou prohrál 13:27. Střelecky se nebývale dařilo americké posile Lenitě Sanford, která nastřádala 19 bodů. Oba celky hrály bez nervů, o postupujících do play off se rozhodlo už v minulém kole, mezi šestnáctku nejlepších míří Miskolc a Neapol. VALOSUN KP potvrdil výhru z Brna 72:49, domácí basketbalistky se vytouženého úspěchu nedočkaly.


"Ve Zwolle jsme vyhráli výrazněji než Neapol i Miskolc. Vysoké vedení 10:0 v úvodu nás však ukolébalo, v podstatě nizozemská reprezentace se chytila a odskočila na 7 bodů. Více jsme však tvrdě hrajícím domácím basketbalistkám nedovolili a po celý zbytek zápasu vládli pod oběma koši" popsal střetnutí v Landstede Sportcentru hostující kouč M. Svoboda.


"EuroCup byl pro klub přínosem po sportovní i společenské stránce, je to něco úplně jiného než česká liga. EuroCup se přibližuje Eurolize a tak naše dvě vítězství a tři těsné porážky mají svoji cenu. Jako nováčkovi se nám nevydařil pouze zápas v Miskolci," dodal brněnský trenér.


Orange Blizzards - VALOSUN KP Brno 59:81 (16:17, 28:37, 41:64)


Body: Broring 16, Butter 13 - Sanford 19, Šujanová 14, Vlková 11, Sedláková 8, Kopecká, Mrhálková a Adamcová 7, Vojtková a Švrdlíková 4, fauly: 24:16, TH: 13/11:21:16, trojky: 6:1, rozhodčí Yilmaz, Larsen, Shaw, 200 diváků. 


Oficiální statistiky - ZDE: http://www.fibaeurope.com/eurocupwomen/gameID_11817-G-11-6.html


Pořadí skupiny G


1. Miskolc   6/0   12, 2. Neapol   4/2   10, 3. VALOSUN KP Brno   2/4   8, 4. Orange Blizzards 0/6   6


Článek brněnského Deníku - ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/valosun-se-s-eurocupem-louci-vitezstvim-v-nizozemsku-ve-skupine-skoncil-treti-20151216.html

Parádní tečka