EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Před svátky s VŠ Praha

Posledních pět utkání a Bonver ŽBL se rozloučí s rokem 2015. VALOSUN KP se po výjezdu do Karlových Varů a Zwolle (cca 2200 km) představí svým fanouškům a nabitý týden zakončí duelem s VŠ Praha.


Výkon domácích basketbalistek tedy může ovlivnit i únava. Protivník z haly Královka cítí ve 14. kole soutěže šanci a na svých stránkách burcuje svá děvčata a hledá recept na favorita, který se posunul na páté místo pořadí Bonver ŽBL. "Hráčky VŠ Praha budou muset zastavit rychlé protiůtoky Valosunu a překonat těsnou agresivní obranu Brna." Snažit se o to budou zejména opory Záplatová, Satoranská, Pudláková a Nováková. Družstvo reprezentačního kouče Beneše je v tabulce na desáté pozici, výhra pod Špilberkem by Pražankám pomohla v boji o play off.


"Očekává se naše povinné vítězství, ale urputný mladý soupeř bude hodně nepříjemný, uvidíme co s Pražankami udělá naše zóna," sdělil po pátečním tréninku domácí trenér Marian Svoboda. V zářijovém vzájemném duelu VALOSUN KP vyhrál v Praze po boji 59:49. Sobotní předvánoční utkání začíná v hale Vodova v 15.30 hodin a brněnská Veronika Vlková může atakovat ligovou hranici 6000 bodů, chybí jí "jen" 25 bodů. 


Na začátku přestávky bude Nadačnímu fondu Modrý hroch předán šek na 10.000,- Kč pro děti po těžkých úrazech (přes 5 a půl tisíce se vybralo na dobrovolném vstupném při eurocupovém zápase s Neapolí a druhou část věnuje klub s přispěním jeho partnerů). Připraven bude i tradiční doprovodný program, domácí basketbalistky by měly navíc nastoupit v nových atraktivních dresech pro ŽBL a s tetovačkou Biopron - Sport...!

Před svátky s VŠ Praha