ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Bitva v Podkrkonoší

Když se rok 2015 loučil, v Bonver ŽBL byly dva neporažené celky. Po prvním hracím víkendu roku 2016 zůstane s čistým štítem jenom jeden z nich, v 15. kole dojde totiž na vzájemné setkání Nymburk - USK Praha. „Horní střed“ tabulky je hodně našlapaný. Na bilanci devíti výher a čtyř porážek se shodly třetí VALOSUN KP Brno, čtvrtý Hradec Králové, pátá Slavia Praha i šestá Kara Trutnov. Duel šestého celku s třetím nyní zažije Podkrkonoší.


Tradičně atraktivní souboj začíná v neděli v 17 hod. Ve vánoční přestávce si královopolské basketbalistky mnoho volna neužily, pilně se připravovaly na náročný lednový program. Novou tváří byla juniorka Bubeníková, odchovankyně Kyjova. V týmu zůstává Američanka Sanford, ktrerá  prodloužila smlouvu do konce sezony.


Brňanky mají domácím oplácet porážku z říjnového střetnutí v hale Vodova 72:78, do hor míří s vizitkou pěti vítězných ligových zápasů v řadě a srdnatého účinkování v EuroCupu. Také Trutnov opírající se o pětici cizinek, dále o Ovsíkovou, Pazderovou a "oživenou" veteránku Uhrovou poctivě ladil formu. "Valosun je silný soupeř, bude to těžké utkání. Bude nezbytné hrát v celém průběhu s maximální bojovností, koncentrací a bez chyb," zdůraznil trenér Kary Jozef Rešetár.


K zásadní bitvě pro určení domácí výhody v prvním kole play-off míří hostující V. Vlková do Trutnova s 5985 body na kontě. Matadorka se tak už brzy stane devátou ženou, která šestitisícovou metu pokoří - a to v součtu české ligy s tou federální. V historickém pořadí samostatné soutěže jsou před Vlkovou pouze Reisingerová s Vítečkovou.


V Králově Poli se představí o víkendu VALOSUN KP B. Tým složený z mladých hráček je zatím v 1. lize osmý a pro jistotu postupu do play off potřebuje vyhrávat. Jenže v sobotu přijedou do Brna vedoucí Strakonice B (15:00) a v neděli ambiciózní BA Sparta (9.45)...


K důležitým zápasům na palubovky soupeřů vyrážejí "odepisované" kadetky U17 (BA Sparta a Strakonice) nově pod dohledem Mariana Svobody a o důležitou první čtyřku bojující mladší žákyně U14 (Frýdek-Místek a Havířov) s tandemem Kubínová/Sivák mladší.

Bitva v Podkrkonoší