ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Vítězství i překonání 6000

Skvělá nálada panovala v autobusu cestou z Trutnova. Basketbalistky VALOSUNu KP zdolaly v 15. kole Bonver ŽBL místního tradičního rivala 77:66 a udržely si třetí pozici v tabulce. Dokonce se objevilo i šampaňské. Tím se však nezapíjelo vítězství, ale překonání historické hranice 6000 nastřílených ligových bodů Veronikou Vlkovou!


Trutnov vedl 2:0, potom byly 38 minut napřed Brňanky (až o 12 bodů). To nahlodávalo pohodu domácích hráček, navíc VALOSUN KP hrál plně koncentrovaně a vždy dokázal vzepětí soupeře rychle přibrzdit. Nedařilo se cizinkám v dresu Kary, problémy hostující obraně dělala pouze rozehrávačka Russell, ale i té došly v závěru síly a tak se zrodilo zcela zasloužené vítězství Moravanek. Ty teď mají lepší vzájemnou bilanci (na Vodově prohrály o šest bodů), která může hrát roli v závěrečném účtování.


"S Trutnovem jsou zápasy vždy ošemetné, fyzicky hodně náročné. Jeli jsme do Krkonoš vyhrát, ale nepopírám, že jsem překvapená z toho, že konečný rozdíl je více než deset bodů. Tlačili jsme hodně v obraně, nenechali domácí tolik doskakovat, jak jsou zvyklí a neměli ani moc otevřených střel," řekla brněnská kapitánka Katka Sedláková, která zaznamenala double-double se 17 body a 12 doskoky. Totéž se povedlo i Američance Russell, ale asi z toho moc radost neměla...


Trutnov - VALOSUN KP 66:77 (16:19, 34:42, 53:61)


Body: Russelll 24, Vondráčková 16, Cady 9 - Sedláková 17, Vlková 16, Šujanová 15, Sanford 9, Kopecká 8, Mrhálková a Adamcová 6, fauly: 29:22, TH: 24/21:32/26, trojky: 1:5, doskoky: 32:37, rozhodčí Linhart a Šafařík, 625 diváků.

Vítězství i překonání 6000