ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Z Ordu do Brna

V minulém kole skončila neporazitelnost celku Baskeball Nymburk v Bonver ŽBL, debakl se suveréním USK byl však očekávaný... V 16. kole chce středočeský tým začít novou vítěznou sérii, v Králově Poli to ale nebude mít v bitvě v tabulce třetího s druhým jednoduché. 


Čeští eurocupoví zástupci se dohodli na nedělním termínu utkání (místo původní soboty). Nymburk totiž bojoval ve čtvrtek večer v tureckém Ordu a vyválčil postup do čtvrtfinále 1, domů se výprava dostane až v pátek v noci. VALOSUN KP v EuroCupu skončil ve skupině, nyní se uvidí, zda měl či ne v první pohárové fázi silnější protivníky než Nymburk - Bortelovou a spol. čeká maďarský Miskolc, který Brňanky na podzim dvakrát (jednou těsně) porazil.


V Bonver ŽBL je Nymburk druhý, kromě USK na družstvo trenéra Kurucze nikdo nenašel recept! Na všech postech hrají kvalitní individuality, na rozehrávce Bortelová a Bartáková, na křídlech Američanky Kuster a Taylor, pod košem vysoké Ukrajinka Chomenčuk a Litevka Šikšniute, které doplňuje nedávná opora VALOSUNu KP Lenka Šípová.


Nymburku druhé místo po základní části asi nikdo nevezme, naopak VALOSUNu KP by výhra pomohla v honičce za třetí či čtvrtou pozicí, znamenající výhodu domácího prostředí v prvním kole play off. V neděli Brňanky vyhrály v Trutnově a naznačily dobrou novoroční formu. V říjnu Nymburk zdolal VALOSUN KP jasně 86:68, domácí basketbalistky ale nyní doufají v úplně jiný průběh...


Šlágr Bonver ŽBL začíná v neděli ve 14 hodin, v předehrávce se střetnou v tabulce též třetí domácí juniorky v extralize U19 se Slovankou (11.00), když předtím v sobotu na Vodově přivítají Žďár (15.15).

Z Ordu do Brna