ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Nová nymburská série?

Basketbalistky VALOSUNu KP nenavázaly na dobrý výkon v Trutnově a v 16. kole Bonver ŽBL prohrály s Nymburkem 63:74. Středočešky potvrdily, že jejich postupové tažení v EuroCupu není náhodné a i po težkém čtvrtečním utkání v tureckém Ordu měly duel v hale Vodova pod kontrolou.


V Bonver ŽBL má v tabulce druhý Nymburk na kontě pouze nedávnou porážku s USK, zdá se, že v Brně začal novou vítěznou šňůru... Brňanky působily svěže pouze v úvodu (18:13) a potom v závěru druhé desetiminutovky, kdy stahovaly ztrátu (z 25:36 na 35:36).


Očekávaný zvrat po přestávce nenastal, naopak hostující družstvo využívalo svoji výškovou převahu, mělo méně ztrát a chytře trestalo zmatky v domácí defenzívě. Pod taktovkou veteránky Bortelové si Nymburk v sestavě s kvartetem cizinek náskok hlídal. Ve střetnutí eurocupových zástupců neměl slabou chvilku, což se promítlo až do sedmnáctibodového náskoku a 31 minut ve vedení.


V tabulce Bonver ŽBL klesl VALOSUN KP na čtvté místo a v příštím kole hostí mistrovský USK Praha... Celkem 15 bodů zaznamenala Veronika Vlková, která před zápasem přijímala gratulace za 6000 nastřílených bodů.


VALOSUN KP Brno - Nymburk 63:74 (19:16, 35:36, 49:60) 


Body: Mrhálková  16, Vlková 15, Sanford  10, Švrdlíková  8, Šujanová 6, Sedláková  5, Adamcová 3 - Šikšniuté 16, Kuster 14, Šípová 11, fauly: 20:19, TH: 20/11:22/16, trojky: 2:4, rozhodčí Kapl a Holubek, 500 diváků.

Nová nymburská série?Nová nymburská série?Nová nymburská série?Nová nymburská série?Nová nymburská série?