ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Lichotivý výsledek

Pohledný basketbal byl k vidění v sobotu v zasněžené hale Vodova. VALOSUN KP zvládl duel 17.kola Bonver ŽBL s nejlepším klubovým týmem Evropy USK Praha se ctí a prohrál 60:85. I bez nemocné kapitánky Sedlákové Brňanky zabojovaly a v některých momentech superfavorita překvapily. Souboj "laviček" v poslední čtvrtině skončil 14:14.


Vyšší a hmotnější hostující hvězdy vládly při doskakování (25:40), bodově se tedy hlavně prosazovaly z blízkosti koše (28:44) a z volných pozic. Nejvyšší rozdíl na tabuli byl 30 bodů, a to zejména v momentech, kdy byly na hřišti Dupree a Petrovič. Pražanky hrály naplno, zkoušely často presink, ale i na ten byl VALOSUN KP připravený.


"Rozdíl ve skóre je lichotivý, naše družstvo předvedlo s nejlepším klubem Evropy otevřenou partii, hráčky se nelekly velkých jmen a nebály se něco vymyslet," zhodnotil zápas brněnský kouč Marian Svoboda. V tabulce je VALOSUN KP nyní pátý, přeskočila ho východočeská dvojice Trutnov, Hradec Králové. Příští sobotu bude důležité zvládnout utkání se šestou Slavií.


VALOSUN KP Brno - USK Praha 60:85 (18:22, 31:49, 46:71)


Body: Šujanová 15, Vlková, Mrhálková a Remenárová 8, Vojtková 7, Beránková, Švrdlíková a Adamcová 4, Sanford 2 - Petrovič 20, Dupree 19, Vaughn 8, fauly: 13:16, TH: 13/11:13/11, trojky: 3:4, rozhodčí Znamínko a Karafiát, 423 diváků. 


Článek brněnského Deníku s fotogalerií - ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/lichotiva-prohra-valosun-padl-s-usk-praha-o-25-bodu-20160123.html

Lichotivý výsledekLichotivý výsledek