ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Pražanky jen zíraly

V říjnu v Praze prohrál VALOSUN KP se Slavií o 45 bodů, v 18. kole Bonver ŽBL naopak v sobotu zvítězil o 39 bodů (92:53)! Zdá se, že forma Brňanek s blížícím se play off roste, naopak Slavii přes posílení o reprezentační rozehrávačku Bartoňovou a další Američanku Peterson zřejmě dochází dech a může mít problémy s uhájením i šestého místa. Čtvrtý VALOSUN KP teoreticky může ještě vystrnadit ze třetí příčky hradecké Lvice.


Proti Slavii Brňanky basketbalově koncertovaly, od úvodu si se soupeřem pohrávaly a krásnými akcemi bavily diváky. Hostující basketbalistky včetně cizinek (a klubového šéfa Ivo Kaderky) jen zíraly, na nějaký velký odpor se nezmohly. Mnohem větší drama se odehrálo v bytě jednoho z domácích funkcionářů, s manželkou chvátali fandit do haly Vodova a zapomněli v troubě na pečící se buchtu...


Domácí tým před zraky 1. náměstkyně brněnského primátora K. Liptákové vedl nejvíce o 43 bodů, v závěru se snažil vymazat manko ze vzájemných utkání, ale to se nepovedlo. Nevadí, s největší pravděpodobností se Slavií nebude mít VALOSUN KP v konečné tabulce stejné procento úspěšnosti.


V sobotu měly Brňanky velice dobrou dvoubodovou střelbu (60,4%, Slavia pouze 40%), z rychlých protiútoků zaznamenaly 21 bodů, Slavia pouze 7, z blízkosti koše byl poměr bodů 52:20... Zahrálo si všech devět děvčat, chyběla nemocná Kopecká a juniorky (Remenárová, M. Heroschová a Bubeníková), které ve stejné době úspěšně bojovaly v extralize v Jablonci.


"Divácky atraktivní zápas, soupeřkám jsme měly co oplácet. Začaly jsme naprosto koncentrovaně, každá z nás něčím přispěla k získání dvacetibodového náskoku. Ten si náš tým hlídal a navyšoval. Celotýdenní příprava na tento důležitý duel se vyplatila," uvedla nejlepší střelkyně utkání Edita Šujanová.


VALOSUN KP Brno - Slavia Praha 92:53 (30:12, 53:31, 74:39)


Body: Šujanová 22, Sanford 14, Švrdlíková 13, Mrhálková a Sedláková 10, Adamcová 8, Vojtková 6, Beránková 5, Vlková 4 - Vaughn 16, Bartoňová 8, fauly: 19:22, TH: 22/19:8/3, trojky: 3:2, rozhodčí Holubek, Karafiát, 400 diváků.


Pozápasový rozhovor brněnského Deníku s Pájou Švrdlíkovou - ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/svrdlikova-po-vysoke-vyhre-uvita-slavii-i-v-play-off-20160201.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-300x300

Pražanky jen zíralyPražanky jen zíralyPražanky jen zíralyPražanky jen zíralyPražanky jen zíraly