EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Domácí v roli favorita

Přesně do jednoho měsíce jsou roztažená poslední čtyři kola základní části Bonver ŽBL. VALOSUN KP se ještě potká s U 19 Chance, Hradcem Králové, Slovankou a Žabinami. Papírově slabší soupeř čeká na čtvrté Brňanky v sobotním  19. kole, v Králově Poli se střetnou s posledním družstvem tabulky U 19 Chance (16.30 hod.).


Mladá strakonická děvčata (Gaislerová je osmou nejlepší střelkyní soutěže s průměrem 14,8 b. na zápas) odehrála několik vyrovnaných utkání, nicméně připsala si pouze jediné vítězství nad Ostravou. Skupina o udržení tým U 19 Chance nemine, zřejmě ani baráž.


V prvním duelu na jihu Čech zvítězil VALOSUN KP 93:39 a v sobotu je také jasným favoritem. Tuto roli si družstvo trenéra Mariana Svobody vyzkoušelo ve středu v ČP, kdy s přehledem porazilo Tišnov o 49 bodů.


Při příznivém průběhu nebude domácí kouč přetežovat opory, příležitost dostanou i juniorky, chybět bude nemocná Kopecká. Už ve středu totiž VALOSUN KP hraje čtvrtfinále ČP v hale Rosnička se Źabinami, v sobotu 13.2. nastoupí k důležitému ligovému zápasu v Hradci Králové.


V první lize má VALOSUN KP B za úkol dvakrát zvítězit a posílit šanci na první osmičku, v sobotu 6. února hraje na Vodově s Pardubicemi (14), v neděli s Pečkami (10).

Domácí  v roli favorita