ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Vítězné míchání a zkoušení

Povinný úspěch si připsaly hráčky VALOSUNu KP Brno v 19. kole Bonver ŽBL, nad U 19 Chance zvítězily 83:56 a udržely si čtvrté místo v tabulce. Strakonické družstvo nastoupilo pouze v šesti, ale sympaticky bojovalo až do konce.


Domácí tým se pomaleji rozjížděl, ale ve druhé desetiminutovce se rozdíl už vyšplhal na dvacet bodů. Brněnský trenér Svoboda míchal se sestavou (střídající hráčky trefily 50 bodů), zkoušel různé herní varianty. Svým svěřenkyním vytýkal hlavně málo pohybu v postupném útoku (naopak body z brejků byly 23:2) a nedostatek důrazu v obraně. Přesto VALOSUN KP s přehledem dovedl utkání s posledním celkem ligy do klidné koncovky a splnil roli favorita.


"Podobné zápasy nejsou jednoduché, zvláště když jsme se občas přispůsobovali hře oslabeného soupeře. Náš tým je ale mnohem zkušenější a měli jsme i výškovou převahu, takže velké problémy nebyly," řekla brněnská opora Eva Mrhálková.


VALOSUN KP Brno - U 19 Chance 83:56 (24:16, 49:29, 62:41)


Body: Beránková 12, Remenárová a Mrhálková 11, Sanford a Švrdlíková 9, Vlková, Šujanová, Sedláková a Adamcová po 6, Vojtková 3, M. Heroschová a Bubeníková 2 - Krejčová 17, Vrančič 13, Gaislerová 11, fauly: 17:16, TH: 14/8:18/12, trojky: 5:6, rozhodčí Kapaňa, Karafiát, 300 diváků.

Vítězné míchání a zkoušení