ŽBL 2020/21
Nejbližší domácí utkání
21.11.2020...?
KP BRNO - Loko Trutnov...?
KÉNIK A ČESKÝ SPORT...............: DO-TO-HO...!!!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3NÁSKOKTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Penzion Pod kapličkoutenis horovabadminton kovařovicovaSimostIFCOR - klinické laboratoře

Pohárový úkol: přepsat historii

Dvakrát, 6. března v Bonver ŽBL a 10. února v Českém poháru, se k potěše brněnských fanoušků uskuteční derby mezi basketbalistkami Žabin a VALOSUNu KP. Vždy v hale Rosnička a každé utkání bude důležité.


Ve středu se rozhodne o tom, kdo postoupí do Final Four ČP (28.-29.2. v Karlových Varech). Žabiny jsou mnohonásobným pohárovým vítězem a určitě by je účast mezi tuzemskou elitou nabudila i do finiše Bonver ŽBL, kde bojují o osmičku.


VALOSUN KP má zase možnost přepsat historii a vyřadit rivala ze soutěže, kam dříve (Final 6) automaticky postupoval. V prvním vzájemném střetnutí v této sezoně v listopadu zdolal VALOSUN KP v lize Žabiny 82:51. Ve 3. kole ČP Žabiny vyřadily Ostravu a tým z Králova Pole prvoligový Tišnov. V minulém ročníku v Ostravě prohrály Žabiny ve finále s USK, VALOSUN KP byl čtvrtý.


Pořádající Karlovy Vary čekají ve Final Four ČP na soupeře, ty určí čtvrtfinalové duely: kromě brněnského (začátek v 18 hodin)  je na programu derby východočeské  Hradec Králové - Trutnov a středočeské Slavia - Nymburk. Mistrovský USK ČP vynechává.

Pohárový úkol: přepsat historii