EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Lvice s lepší náladou

Boje o pozice pro play off v Bonver ŽBL vrcholí. Ve 20. kole se může mnohé vyjasnit, například kdo obsadí třetí příčku. Blíže k ní mají jarní ligové finalistky z Hradce Králové, které v sobotu od 16 hodin hostí sousední čtvrtý VALOSUN KP.


Východočešky mají dvojnásobnou výhodu, a to v celkové bilanci 13/5 a také zatím ve vzájemném srovnání - v říjnu si odvezly z Brna vítězství 81:68. Basketbalistky VALOSUNu KP (12/6)  by tedy potřebovaly uspět, nejlépe o 14 a více bodů... Ale i "obyčejná" výhra může být důležitá, Lvice totiž ještě čeká těžké střetnutí se Slavií v Praze. Navíc by si Brňanky udržely čtvrté místo, dotírá na ně totiž pátý Trutnov s příznivým losem. 


Jak VALOSUN KP tak i Hradec Králové si aktuálně vybojovaly účast na prvním vrcholu domácí sezony, turnaji Final Four Českého poháru v Karlových Varech. Moravanky vyřadily Žabiny, Lvice ambiciózní Trutnov a zlepšily si náladu po nedělním ligovém výprasku od Nymburku.  


V Brně se představí o víkendu  juniorky, které si potřebují pojistit třetí místo v extralize a tím se vyhnout silnému soupeři (Hradec Králové) v play off. V sobotu od 19.45 hraje VALOSUN KP s Ostravou, v neděli s Prostějovem (10.30).

Lvice s lepší náladou