ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Zůstane Brno na výsluní?

První vrchol domácí sezony basketbalistek je přede dveřmi, Hyundai Final Four Českého poháru odstartuje v neděli 28.2. ve 14.30 hod. duelem Hradec Králové - VALOSUN KP Brno (14.30). Druhé semifinále Karlovy Vary - Nymburk začíná v 17 hodin. V Hale míčových sportů v Karlových Varech se poražení střetnou v pondělí o 3. místo (17), vítězové ve finále (20, přenos ČT4).


Favoritem turnaje je Nymburk, druhý tým pořadí Bonver ŽBL. Nahrává tomu i vzájemná bilance se všemi soupeři v této sezoně. Nymburk už proti nim v lize odehrál oba zápasy a ve všech případech zvítězil. Proti Karlovým Varům zní součet výsledků 144:103, s brněnským VALOSUNem KP je poměr 160:131 a s Hradcem Králové 145:124, samozřejmě vždy pro Nymburk.


Pohárové zápasy ale mají svá specifika, není prostor pro chyby. Jeden zápas, kdy se týmu nedaří, a ambice mohou být nadobro pohřbeny. Navíc pohárový Final Four přichází těsně po reprezentační přestávce, všem týmům bude chybět herní praxe a trenéři určitě nejásali v přípravě nad neúplnými sestavami bez reprezentantek...


Jisté každopádně je, že všechny celky mají obrovskou motivaci. Pohár vyhrávaly pravidelně euroligové celky Žabin a USK Praha, nikdo další neměl šanci. Zatímco USK se letos do soutěže nepřihlásil, tým ze Žabovřesk vypadl ve čtvrtfinále se sousedem z Králova Pole. VALOSUN KP tak přepsal pohárovou historii a popere se určitě o to, aby brněnský basketbal zůstal na pohárovém výsluní.


Upoutávka ZDE: 
https://www.youtube.com/watch?v=2Kv8rhac0CE&feature=youtu.beZůstane Brno na výsluní?