ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Derby má zápletku

O víkendu je na programu závěrečné 22. kolo základní části Bonver ŽBL. Los určil, že detektivní zápletku na 7.-9. místě může rozmotat brněnské derby. Jde o to, kdo z trojice K. Vary, VŠ a Žabiny skončí na postupových místech do play off, družstvo na 9. pozici padá do play out...


Zatím deváté Žabiny si potřebují v neděli připsat deváté vítězství a dotáhnout se na osmé VŠ (Pražanky mají volno) a sedmé K. Vary (bez nemocné Reisingerové by se úspěch v Trutnově podobal zázraku, byť by Západočešky pomohly sobě a také VALOSUNu KP k útoku na čtvrté místo!). 


V tabulce páté basketbalistky VALOSUNu KP se aktuálně pyšní pohárem za třetí místo v ČP a hodlají zdolat městského souseda i potřetí v sezoně. V lize zvítězily v listopadu 82:51, v únoru ve čtvrtfinále ČP na Rosničce 71:57. Ve středu si v hale Vodova poradily snadno se Slovankou.


Naopak Žabiny ve čtvrtek vyrazily do Nymburku, kde prohrály 66:79. Nicméně  zejména balkánské posily Vucurovič a Dušanič se staraly o zajímavý průběh a donutily hrát čerstvé pohárové vítězky i v koncovce v nejsilnější sestavě. 


V brněnském derby je tedy o co hrát a věříme, že do haly Rosnička přijde v neděli v 16 hod. i hodně královopolských příznivců. Soupeřkám sice hrozí, že se poprvé v dějinách nedostanou do play off, ale psychiku si před čtvrfinálovou sérií určitě nechtějí nalomit ani hráčky VALOSUNu KP...!


VALOSUN KP B v 1.lize čekají záchranářské starosti ve skupině play out, v sobotu hraje mladý tým v Olomouci (13.30), v neděli je v 9.30 hod. na programu odveta s Hanačkami v nové hale Vodova.

Derby má  zápletku