ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Náskok se tenčil, ale vydržel

Brněnské derby pod ženskými koši rozluštilo poslední hádanku základní části Bonver ŽBL. Žabiny potvrdily ústup ze slávy. i přes velkou bojovnost nestačily na VALOSUN KP a prohrály 73:77. Do play off se tak protáhly  Karlovy Vary, Žabiny zůstaly deváté a zahrají si ve skupině play out.


VALOSUN KP skončil po 22. kolech pátý a ve čtvrtfinále ho čeká čtvrtý Trutnov, série na tři výhry startuje 19.3. na východě Čech. Další dvojice tvoří USK - K. Vary, Nymburk - VŠ, Hradec Králové - Slavie.  


Nedělní derby se na Rosničce vyvíjelo od počátku ve prospěch hostujícího družstva, v prvním poločase byla k nezastavení Vlková, která zaznamenala 19 bodů. Varováním pro VALOSUN KP mohl být koš Holešínské takřka z půlky hřiště v poslední vteřině druhé čtvrtiny. 


Tým z Králova Pole ještě zvládl třetí dějství, vedl až o 27 bodů. Jenže ani to málem nestačilo! Hráčky místo toho, aby zápas v klidu dohrály kupily chyby, soupeř dirigovaný veteránkou Horákovou se chytil a nezadržitelně snižoval (po šňůře 14:0 na 71:75!). Kdoví jak by vypadal výsledek, kdyby se hrálo o minutu déle... V Karlových Varech se z infarktové koncovky, která Západočešky přece jen posunula do čtvrtfinále, budou asi ještě dlouho vzpamatovávat.


"Soupeř měl 21 útočných doskoků, házel 37 šestek, to svědčí o jeho aktivitě. Z jasného průběhu bylo najednou drama, snad to bude pro naše hráčky poučení. Žabiny jsme porazily i potřetí v této sezoně, každá výhra v derby posílí děvčatům seběvědomí," řekl kouč VALOSUNu KP Marian Svoboda.


BK Žabiny - VALOSUN KP Brno 73:77 (17:24, 35:50, 50:67)


Body: Vucurovič 19, Horáková 12, Stoupalová 10 - Vlková 22, Sanford 16, Švrdlíková 14, Remenárová 9, Sedláková 6, Mrhálková 4, Šujanová a Adamcová 3, fauly: 18:29!, TH: 37/29:16/10,. trojky: 4:5, rozhodčí Kec a Kučírek, 523 diváků.

Náskok se tenčil, ale vydržel