ŽBL sezóna 2018/19
Nejbližší domácí utkání
sobota 23.2. 15:30
KP BRNO - Loko Trutnov
Oplatíme soupeři porážku z Krkonoš? Kénik DO-TO-HO
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
MŠMTSPPAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerPojišťovna VZPAutoPalace BrnoTOP1TAXIKAP CZH BOOKRádio BEAT
Jihomoravský kraj
Řemeslný pivovar MoraviaMetrostavNeopharmaDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportFrench CIDERBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍOZZAKOVA ruční myčkaBrněnský DeníkTV Brno 1TSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB Tišnov

Náskok se tenčil, ale vydržel

Brněnské derby pod ženskými koši rozluštilo poslední hádanku základní části Bonver ŽBL. Žabiny potvrdily ústup ze slávy. i přes velkou bojovnost nestačily na VALOSUN KP a prohrály 73:77. Do play off se tak protáhly  Karlovy Vary, Žabiny zůstaly deváté a zahrají si ve skupině play out.


VALOSUN KP skončil po 22. kolech pátý a ve čtvrtfinále ho čeká čtvrtý Trutnov, série na tři výhry startuje 19.3. na východě Čech. Další dvojice tvoří USK - K. Vary, Nymburk - VŠ, Hradec Králové - Slavie.  


Nedělní derby se na Rosničce vyvíjelo od počátku ve prospěch hostujícího družstva, v prvním poločase byla k nezastavení Vlková, která zaznamenala 19 bodů. Varováním pro VALOSUN KP mohl být koš Holešínské takřka z půlky hřiště v poslední vteřině druhé čtvrtiny. 


Tým z Králova Pole ještě zvládl třetí dějství, vedl až o 27 bodů. Jenže ani to málem nestačilo! Hráčky místo toho, aby zápas v klidu dohrály kupily chyby, soupeř dirigovaný veteránkou Horákovou se chytil a nezadržitelně snižoval (po šňůře 14:0 na 71:75!). Kdoví jak by vypadal výsledek, kdyby se hrálo o minutu déle... V Karlových Varech se z infarktové koncovky, která Západočešky přece jen posunula do čtvrtfinále, budou asi ještě dlouho vzpamatovávat.


"Soupeř měl 21 útočných doskoků, házel 37 šestek, to svědčí o jeho aktivitě. Z jasného průběhu bylo najednou drama, snad to bude pro naše hráčky poučení. Žabiny jsme porazily i potřetí v této sezoně, každá výhra v derby posílí děvčatům seběvědomí," řekl kouč VALOSUNu KP Marian Svoboda.


BK Žabiny - VALOSUN KP Brno 73:77 (17:24, 35:50, 50:67)


Body: Vucurovič 19, Horáková 12, Stoupalová 10 - Vlková 22, Sanford 16, Švrdlíková 14, Remenárová 9, Sedláková 6, Mrhálková 4, Šujanová a Adamcová 3, fauly: 18:29!, TH: 37/29:16/10,. trojky: 4:5, rozhodčí Kec a Kučírek, 523 diváků.

Náskok se tenčil, ale vydržel