ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Trutnov spoléhá na cizinky

V pátek a sobotu startuje play off Bonver ŽBL. Čtvrtfinálem zřejmě rychle prosviští neporažený obhájce tititulu USK (hraje s K. Vary) i v tabulce druhý Nymburk (VŠ). Třetí Hradec Králové si asi poradí s šestou Slavií, byť Pražanky umějí být nevyzpytatelné. Největší drama se čeká v sérii čtvrtého s pátým Trutnov - VALOSUN KP.


Před rokem ve stejné fázi soutěže vyhrál Trutnov nad Brňankami 3:2 na zápasy a odrazil se k zisku bronzu. A je favoritem i aktuálně, sázkové kanceláře vypisují kurzy 1,6 na čerstvé držitelky bronzu z CEWL, 2,4 na hosty. "Nejsme favoritem, ale to může být výhoda, na soupeře je tak větší tlak," věří brněnský kouč Marian Svoboda.


Východočeský tým je prošpikovaný pěticí cizinek, americko-africko-evropskou pětici doplňují i kvalitní české basketbalistky: rozehrávačky Vondráčková a Uhrová (s Američankou Russell se vhodně doplňují), na křídle Ovsíková, pod košem Pazderová. Družstvo nemá znatelné slabiny, bouřlivému prostředí často podlehnou i rozhodčí. V Podkrkonoší se snadno nevyhrává... V základní části ligy ve vzájemných duelech uspěli hosté, Brňanky rády vzpomínají na lednové vítězství 77:66.


Novinkou v Králově Poli je rozšíření realizačního týmu o bývalou hráčku Irenu Boreckou, která bude asistentkou trenéra Svobody. Problémem VALOSUNu KP může být marodka, nemoci a zranění ale děvčata v play off léčí zrychleně, žádná nechce chybět v nejdůležitějších bitvách sezony... Série na tři výhry začíná v Trutnově v sobotu 19.3. (17.30), pokračuje 23.3. v Brně (17), 26.3. v Trutnově a případně 30.3. v hale Vodova a 2.4. na východě Čech.


Více v článku brněnského Deníku - ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/posila-pro-play-off-valosun-spoleha-na-stistko-boreckou-20160317.html


Souběžně se sérií žen probíhá i extraligové čtvrtfinále juniorek stejných rivalů, VALOSUN KP vede 2:0  na zápasy a plní roli favorita!

Trutnov spoléhá na cizinky