ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Ztrátu už nesmazaly

Úvodní utkání play off Bonver ŽBL se basketbalistkám VALOSUNu KP nepovedlo. V Trutnově prohrály s Karou 68:75, když nezvládly první čtvrtinu a i přes velkou snahu v dalším průběhu ztrátu nesmazaly. Druhý zápas série na tři vítězství se hraje ve středu v hale Vodova.


Hostující družstvo zabrzdilo nápor Trutnova za stavu 35:18 sedmibodovou šňůrou, pomohla i zónová obrana, ale zvrat nepřicházel. Karu z nesnází vždy vysvobodila některá z pěti dojciferných střelkyň, kterým vycházela i střelba trojek (39 %) a svoji agresivitu promítly Výchdočešky i do doskakování (45:35).


"Rozhodlo se v první čtvrtině, dostali jsme 30 bodů, domácí tým se uklidnil. Naše hráčky kupily chybu za chybou. Problémem byl i čtvrtý faul rozehrávačky Sedlákové ve druhé desetiminutovce. Musela střídat a i když ji ostatní zastoupily, tak chyběla v rotaci. Soupeř trestal naše nedůrazné doskakování, měl hodně opakovaných střel. Některé naše opory byly v týdnu nemocné, moc netrénovaly, bylo to znát. Věřím, že doma podáme lepší výkon," hodnotil duel brněnský kouč Marian Svoboda.


Trutnov - VALOSUN KP BRNO 75:68 (30:17, 44:33, 58:46)


Body: Ovsíková 16, Cady 13, Pazderová a Russell 12, Uhrová 11 - Švrdlíková 17, Vlková 12, Sedláková 9, Kopecká 7, Mrhálková, Beránková a Šujanová 5, Adamcová a Sanford 5, fauly: 21:23, TH: 15/10:19/13, trojky: 7:3, rozhodčí Jeřáb, Kec, Znamínko, 650 diváků. Stav čtvrtfinalové série: 1:0.


Více ve článku brněnského Deníku - ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/valosun-doplatil-na-spatny-uvod-ve-ctvrtfinale-ztraci-20160320.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-300x300


Více o vývoji ve všech fázích ŽBL - ZDE: http://sport.idnes.cz/basketbal-liga-zeny-ctvrtfinale-dad-/basket.aspx?c=A160319_210154_sport-basket_hlt

Ztrátu už nesmazalyZtrátu už nesmazalyZtrátu už nesmazalyZtrátu už nesmazaly