EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Co platí na Karu?

Středeční utkání 2. kola play off Bonver ŽBL v Brně (17) je očekávané s napětím. VALOSUN KP potřebuje zvítězit, aby vyrovnal čtvrtfinalovou sérii na 1:1, Trutnovu by se hodilo vedení 2:0. Třetí zápas je na programu v sobotu 26.3. na východě Čech a rozjetá Kara by se už těžko zastavovala.


Brňanky se v Trutnově postupně rozehrávaly (čtvrtiny 30:17, 14:16, 14:13 a 17:22). Je nutné, aby navázaly na to, co jim vycházelo. A zlepšit, co se nepovedlo, tedy rychlé protiútoky, doskakování a agresivitu v obraně.


Záležet bude i na začátku, hostující tým bude nervóznější pokud bude dotahovat, naopak vedení mu přidá křídla. "Utkání v Brně se nebojíme, už jsme zde jednou v tomto ročníku vyhrály," připomenula nejlepší hráčka Kary v sobotním střetnutí Andrea Ovsíková. "Nesmí nás ukolébat, že se Brnu u nás v prvním zápase tolik nedařilo," burcuje trutnovský  trenér Jozef Rešetár. 


Domácí družstvo by mělo nastoupit kompletní, byť některé hráčky dohánějí tréninkové manko po zraněních a nemocech. Děvčata si uvědomují, že Trutnov není nepřekonatelný protivník a šance na semifinále stále žije.


"Bude to zase vyrovnané střetnutí, v náš prospěch rozhodne domácí prostředí a podpora fanoušků. Soupeř je nečitelný v tom, že pokaždé dobře zahraje někdo jiný, naposledy nás trápila třeba Američanka Cady," upozornila brněnská opora Eva Mrhálková. Také asistentka domácího kouče Svobody Irena Borecká-Matoušková je optimisticky naladěná. "Musíme hrát kolektivně v útoku i obraně a také rychle. To na Trutnov bude platit a stačit." 


Více o pestrém doplňkovém programu v článku brněnského Deníku - ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/valosun-a-volejbalistky-kp-ve-spolecnem-ctvrtfinale-spolehaji-na-divaky-20160322.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-300x300

Co platí na Karu?