ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

MČR U19 - Krůček od třetího místa

Brněnské derby o 3. místo na MČR juniorek probíhalo v úvodu podle předpokladů, vítězky základní části extraligy Žabiny výrazně vedly. Jenže ve druhé čtvrtině basketbalitky VALOSUNu KP zastavily nápor protivníka a po přestávce se pustily do úspěšné stíhačky.


Vyrovnaly na 38:38(!), ale současně je tížily podivné výroky rozhodčích a narůstající fauly opor. Královopolským děvčatům se tedy skóre ve 3/4 i přes neutuchající podporu publika otočit nepodařilo (40:43). V závěrečné desetiminutovce se už na zvrat nezmohly a konečnou fázi dohrávaly s lavičkou.


Nicméně svěřenkyním M. Svobody patří uznání za bojovnost, byly deset minut od bronzu, už postup na MČR na úkor preferovaných klubů SCM A je velkým úspěchem. Žabiny stejně jako před rokem obsadily třetí místo, ve finále BA Sparta porazila USK. Do All Stars turnaje na Rosničce byla zařazena i V. Remenárová z VALOSUNu KP.


O 3. místo: Žabiny - VALOSUN KP 68:50 (20:7, 32:21, 43:40), finále: USK - BA Sparta 57:62 (19:13, 36:35, 48:53).

MČR U19 - Krůček od třetího místaMČR U19 - Krůček od třetího místaMČR U19 - Krůček od třetího místaMČR U19 - Krůček od třetího místaMČR U19 - Krůček od třetího místa