ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

U14 - s předstihem do ŽL U15

Jen horší vzájemný zápas s Havířovem dělil mladší žákyně VALOSUNu KP Brno od postupu do kvalifikace o MČR a jistoty nejvyšší soutěže pro příští ročník starších žákyň. Tým složený převážně z třinácti a dvanáctiletých hráček, ale i z jedné jedenáctileté a hostujících basketbalistek z Kyjova obsadil první nepostupové 5. místo v jedenáctičlenné "moravsko-slezské" části ŽL.


Přímý postup do žákovské ligy U15 pro novou sezonu však bylo možné ještě vybojovat ve vzájemných zápasech s dalšími dvěma celky na pátých místech z "české části". Těmto soubojům sice jasně dominovaly Karlovy Vary, ale po prohře o 2 body na Spartě byly ve hře i mladé hráčky Valosunu KP.


A v posledním utkání sezony se jim za bouřlivé podpory královopolsko-kyjovského publika také podařilo po nepovedeném vstupu do zápasu vydřít důležité třináctibodové vítězství a na rozdíl od Pražanek se tím vyhnout následné několikafázové kvalifikaci...!


Poděkování patří všem hráčkám, které zasáhly do letošního ročníku, ale také trenérům Zuzce Kubínové a Robo Sivákovi mladšímu, který se k týmu připojil v průběhu soutěže a úspěšně také zvládl zmiňovaný rozhodující duel.

U14 - s předstihem do ŽL U15U14 - s předstihem do ŽL U15U14 - s předstihem do ŽL U15U14 - s předstihem do ŽL U15U14 - s předstihem do ŽL U15