ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

VALOSUN opouštějí 3 hráčky

Vzhledem k řadě reakcí basketbalových příznivců na avizované přestupy tří hráček VALOSUNu KP Brno do Handicapu Brno si dovolujeme upřesnit některé skutečnosti:


VALOSUN KP těší, že bývalý euroligový gigant hodlá kopírovat dlouholetou koncepci klubu z Králova Pole založenou na využívání převážně vlastních odchovankyň, nicméně hned v zárodku zalovil v konkurenčních vodách...


Reprezentantky Sedlákovou a Adamcovou vypiplal v královopolských mládežnických kategoriích zesnulý Marek Šilhan, Pavly Švrdlíkové se VALOSUN KP ujal poté, co se cítila na Rosničce přebytečnou a pod vedením Mariana Svobody se dostala, stejně jako dvě výše jmenované hráčky, až do národního družstva. Nyní tyto basketbalistky herně tvarované v hale Vodova zřejmě budou stěžejními posilami Handicapu v nové sezoně 2016/17 a fanoušci z celého jihomoravského kraje již nyní mohou očekávat zajímavá derby!


"S hráčkami jsme se sice rozešli v dobrém a nechali jsme si do budoucna otevřené dveře, nicméně tento okamžik nastal v nejméně vhodnou dobu, kdy se další opory rozhodly ukončit kariéru. Proto budeme zřejmě nuceni pro tuto eurocupovou sezonu jejich náhradu řešit i hráčkami ze zahraničí, ale příležitost dostanou také další naše mladé reprezentantky. Zároveň si vážíme vstřícného přístupu Edity Šujanové, Moniky Satoranské i dalších basketbalistek, které pochopily, kam má tento klub našlápnuto. Do budoucna ale bude potřeba všem více vštěpovat slova - patriotismus a klubismus," řekl GM klubu Richard Foltýn.


Více v článku brněnského Deníku + rozhovor s Katkou Sedlákovou - ZDE: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/sedlakova-strida-horakovou-hanka-je-muj-vzor-verim-ze-mi-jeste-da-cenne-rady-20160603.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-300x300


„Přestože jsou některé naše hráčky vydávány za basketbalistky Žabovřesk, oficiálně žádný administrativní krok ze strany nového klubu podle přestupního řádu zatím neproběhl,“ připomenul některé ohlášené a pak z různých důvodů nikdy nerealizované přestupy sekretář VALOSUNu KP J. Michálek.

VALOSUN opouštějí 3 hráčky