RENOMIA ŽBL 2019/20
Nejbližší domácí utkání
5.10.2019
KP BRNO - BLK Slavia Praha
Brno-Královo Pole, hala Vodova Kénik DO-TO-HO...!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Také Adina jde do VALOSUNu KP

Z belgického Charleroi přichází do Králova Pole 190 cm vysoká rumunská reprezentantka Adina Stoiedin. Čerstvá posila VALOSUNu KP Brno basketbalově zrála v Timisoaře, prošla všemi mládežnickými výběry své země a ve 24letech patří mezi elitní rumunské pivoty.


Na přípravném turnaji reprezentačních týmů v Hradci Králové nyní chybí, jako stěžejní hráčka dostala volno a léčí si drobné zranění.


"Zaujaly nás její výkony v minulé sezoně v Belgii, z našich startů ve Středoevropské lize jsme poznali, že rumunský ženský basketbal jde nahoru, i proto jsme se s Adinou domluvili na spolupráci," sdělil brněnský trenér Marian Svoboda.


„Pro letošní EuroCup mixujeme takový evropský reprezentační koktejl, do kterého zapadá i příchod této rumunské pivotky. Zároveň mám radost, že na zmiňovaném mezinárodním turnaji v Hradci Králové se dobře prezentují i naše juniorské reprezentantky Kopecká a Beránková,“ doplnil GM klubu Richard Foltýn.

Také Adina jde do VALOSUNu KP