EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Slovo o sezóně

S řadou nových tváří a staronovým názvem KP Brno vstupujeme do sezóny 2016/17 se třemi toužebnými cíli: zvládnout kvalifikační dvojzápas s německým Kelternem o postup do základní skupiny EuroCupu, obhájit medailové umístění ve Final4 Českého poháru v Brně a co nejdéle setrvat v play off ŽBL.


Poté, co nás po skončení minulého ročníku nečekaně opustilo trio stabilních hráček (Sedláková, Adamcová, Švrdlíková) a další trio ukončilo vrcholovou kariéru (Vlková, Mrhálková, Vojtková), se nám podařilo sestavit tým s řadou zkušených českých basketbalistek a zahraničních reprezentantek. Prostor však budou opět dostávat i mladé talentované hráčky a naše mládežnické odchovankyně.


Začínáme bez zažitých stereotypů, z kádru cítíme motivaci i odhodlání něčeho dosáhnout a spolu s rozšířeným realizačním týmem chceme posunout královopolský basketbal zase o něco výš.


Na druhou stranu lze těžko předvídat, kdy a jak si nově poskládaný soubor sedne a také jak si poradí bez loňské opory Edity Šujanové, která nakonec vyslyšela lukrativní nabídku z Turecka.


Každopádně se mají příznivci ženského basketbalu v Brně na co těšit (mimo jiné i na 6 městských derby!) a my doufáme, že nejen v nich budou nejvíce slyšet naši početní fanoušci - takže: „Valosun“, či Kénik DO-TO-HO…!


Podrobnosti o všech klubech ŽBL před zahájením soutěže - ZDE: http://www.zenskybasket.cz/clanky/legendy-se-loucily-vsechny-kluby-omlazuji-i-usk.html


 

Slovo o sezóně