ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

V sobotu na velké DERBY!

Velkou sportovní událostí nastávajícího víkendu v Brně bude derby pod ženskými koši v Králově Poli, kam se ze sousedních Žabovřesk vydají děvčata z Handicapu. V minulé sezoně držely žezlo basketbalových královen pod Špilberkem opět hráčky VALOSUNu KP, které tehdejší Žabiny zdolaly dvakrát v lize a jednou v ČP.
V konečném pořadí byl VALOSUN KP pátý, Žabiny deváté.  

Přes prázdniny se v obou klubech hodně změnilo, z basketbalové mapy zmizely Žabiny a na scéně je Handicap. A na Vodově zchudl název o VALOSUN. Změna zavedeného názvu souvisí s novými majetkovými přesuny ve sponzorské společnosti a s končící podporou sportu, byť gentlemanské dohody při obchodní transakci měly další pokračování spolupráce umožňovat...

Původní majitel VALOSUNu a.s. Martin Šibal s manželkou, bývalou hráčkou týmu Mílou Šibalovou-Svobodovou, proto přišli s nabídkou a podpořili činnost klubu z jiných zdrojů. Což samozřejmě zaslouží velké poděkování! Martin s Mílou byli před lety při restartu královopolského ženského a dívčího basketbalu a i když nyní sledují dění na Vodově zpovzdálí oceánu, nezištně pomohli jak při nedávném Memoriálu Marka Šilhana, tak i na začátku nové sezony!

Doufejme, že v sobotním derby (17) jim udělají ženy KP i přes velkou marodku radost a připíší si první výhru v novém ročníku ŽBL. Porážka se silným Nymburkem v 1. kole byla těsná a nešťastná, naopak Handicap zdolal o pouhý bod Ostravu. První ženské derby bude pikantní i v tom, že za hostující družstvo budou bojovat bývalé opory domácích: Adamcová, Sedláková a Švrdlíková... "Připravovali jsme se jako na každé jiné utkání, kuriozní bude fakt, že proti nám nastoupí naše bývalé opory. Vzájemně se dobře známe, uvidíme, kdo z toho vytěží víc," řekl domácí kouč Marian Svoboda.

KP chystá  překvapení v sestavě, ale to závisí i na vyřízení potřebných formalit. Každopádně se očekává rekordní návštěva. Sešikovat královopolské příznivce by měl i nový facebookový profil KP Brno, takže "Kénik" DO-TO-HO...!

V sobotu na velké DERBY!