ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Varovaní před Kelternem

I přes teplé počasí přišla na brněnské ženské derby pod bezednými koši slušná návštěva. V hale na Vodově se nakonec radovali příznivci Handicapu, tým z Rosničky zvítězil 68:57 a připsal si druhé vítězství v ŽBL. Naopak družsvo KP má po dvou kolech na kontě dvě porážky.


Zápas basketbalovou krásou nenadchl, domácí děvčata hrála svázaně, na hřiště se často marně hledala. Nepomohla ani čerstvá posila, pivotka Anjaleace White. Hostující celek působil kompaktněji, táhla ho trojice bývalých královopolských opor Sedláková, Adamcová a Švrdlíková, která dohromady obstarala více jak polovinu bodů.


Handicap si vybudoval malý náskok už před přestávkou, po změně stran ho ještě natáhl až na 15 bodů a a s takřka 50% úspěšností střelby z pole (KP 37,3%) kráčel jistě za vítězstvím. Pro tým KP je hlavně předvedený výkon varováním, už v úterý míří do německého Kelternu ke kvalifikačnímu eurocupovému duelu...  


Hlasy trenérů


Marian Svoboda, KP Brno: "S nastřílenými 57 body se doma vyhrávat nedá. Vázla nám spolupráce v obraně i útoku"


Jan Bobrovský, Handicap: "Těžili jsme z bojovnosti a důrazné obrany. Pochvalu zaslouží celý tým, ale velkým dílem přispěla k úspěchu rozehrávačka Sedláková."


KP Brno - Handicap 57:68 (18:16, 32:37, 47:54)


Body: Beránková 16, Pecková 13, Kopecká 8, Moussa a Sládková 5, White 4, Remenárová, Jandová a Solopova 2 - Sedláková 18, Adamcová 13,...Švrdlíková 4, fauly: 22:18, TH: 11/10:19/11, trojky: 3:5, rozhodčí Kapl a Holubek, 700 diváků.

Varovaní před KelternemVarovaní před KelternemVarovaní před KelternemVarovaní před KelternemVarovaní před Kelternem