ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Posílený Rutronik

V tomto týdnu startuje kvalifikace EuroCupu basketbalistek, do německého Kelternu cestuje KP Brno (nocovat se bude v Konigsbachu...). Oba celky se představily v sobotu v podvečer v atraktivních zápasech domácích lig. Zatímco Rutronik Stars zářil a smetl dlouhodobého vládce německého ženského basketbalu Wasserburg 73:61, královopolský tým po matném výkonu prohrál v derby s Handicapem. 


Thomas, Davis (obě USA), Mayombo (Bel.) a Srbky Markovič a Vucurovič (ještě na jaře vynikala v dresu Žabin) tvoří osu Kelternu a nastřílely 62 ze 73 bodů. Rtuťovitá Thomasová dala 22 bodů a doskočila 10 míčů!


Zdálo se, že loňský úspěšný nováček bundesligy (4. místo po základní části) nemá kvalitní lavičku a tak by mohl být Rutronik zranitelný. Jenže klubová pokladna je asi bezedná, na soupisce se přiřadila k Estonce Pokk i další pivotka ze severu Evropy, lotyšská reprezentantka Teilane. Přestoupila z belgického Braine.


Brňankám by mohlo trochu nahrávat, že Keltern nastoupil hned v pondělí proti silnému Marburgu, kde po boji prohrál 60:66, poslední čtvrtinu 12:21. Šlo o tříbodovou přestřelku (9:8 pro Marburg), družstvo KP musí počítat, že soupeř vedený trenérem Christianem Hergenroetherem ho ve čtvrtek od 19.30 h. zasype trojkovou smrští!


Odveta se hraje ve středu 12. října v hale na Vodově (18:00). Přímý přenos prvního utkání v Německu můžete sledovat - ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=lhNZz4eSZds a live statistiky na stránkách FIBA Europe ZDE: http://www.fiba.com/europe/eurocupwomen/2017/0610/Rutronik-Stars-Keltern-KP-Brno

Posílený RutronikPosílený RutronikPosílený RutronikPosílený RutronikPosílený Rutronik