ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Odveta bude napínavá

Vstup do kvalifikace EuroCupu se basketbalistkám KP Brno i přes bojovný výkon nepovedl, prohrály v Kelternu 59:69. Ale postup do hlavní fáze soutěže není úplně ztracený, v odvetě 12.10. na Vodově je třeba Rutronik zdolat o 11 a více bodů (nebo o 10, ale dát víc bodů než Němky).


Domácí mezinárodní soubor se v úvodu přehnal přes nervózní Brňanky jako tajfun (9:0), družstvo KP už přes snahu ztrátu v průběhu utkání nesmazalo, dotahování stálo i spoustu sil. Keltern mnohem lépe doskakoval a méně chyboval, vedl až o 21 bodů.


V závěru domácím docházely síly, naopak KP roztáčela do obrátek rozehrávačka Moussa. Rozdíl ve skóre byl v jednu chvíli pouze šestibodový, po skončení duelu nepříjemný, nicméně hratelný, desetibodový. "Koncovku jsme úplně nezvládli, Keltern dal poslední čtyři body. V Brně si musíme pohlídat individuality soupeře, zejména rozehrávačky Thomas a Mayombo, střelbu z dálky a doskoky," plánuje pro středeční bodovou stíhačku trenér KP Marian Svoboda. 


Rutronik Stars Keltern - KP Brno 69:59 (24:14, 45:32, 60:49)


Body: Thomas 21+12 doskoků, Mayombo 12, Markovič 10 - Moussa 18, Kopecká 12, Pecková 11, Sládková a Satoranská 7, Heroschová a Solopova 2, fauly:15:22, trojky: 5:4, TH: 21/14:8/3, rozhodčí Collin, Cavara, Clivaz, 250 diváků.

Odveta bude napínaváOdveta bude napínaváOdveta bude napínaváOdveta bude napínaváOdveta bude napínavá