ŽBL sezóna 2018/19
Nejbližší domácí utkání
sobota 23.2. 15:30
KP BRNO - Loko Trutnov
Oplatíme soupeři porážku z Krkonoš? Kénik DO-TO-HO
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
MŠMTSPPAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerPojišťovna VZPAutoPalace BrnoTOP1TAXIKAP CZH BOOKRádio BEAT
Jihomoravský kraj
Řemeslný pivovar MoraviaMetrostavNeopharmaDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportFrench CIDERBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍOZZAKOVA ruční myčkaBrněnský DeníkTV Brno 1TSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB Tišnov

Skončí hradecká série?

ŽBL se rozjíždí plným tempem, ve 4. kole se vedoucí tým souteže Hradec Králové představí v Králově Poli se snahou uržet si neporazitelnost. Domácí basketbalistky naopak ve svých dvou ligových zápasech (střetnutí s USK z důvodů kolize s EuroCupem bylo odloženo) s Nymburkem a Handicapem neuspěly. Bitva tradičních rivalů začíná v neděli ve 14 hodin v hale Vodova.


V minulé sezoně se ve třech vzájemných duelech radovaly vždy Východočešky (2x ŽBL. 1x ČP). Odchody opor Zavázalové a Staré se podařilo Lvicím kompenzovat příchody pivotky Pazderové a skvělých střelkyň Minarovičové a Ovsíkové. Zdá se, že zdravotně v pořádku je Hartigová, zvláště na Brňanky umí zahrát vysoká Bura.


Zatím nejdůkladněnji prověřila hradecké družstvo Slavia, která v hale Sokola prohrála pouze o bod. Trutnov ani Ostrava nebyly vážnými protivníky a Lvice si na nich pěkně smlsly. "Náš tým je vyrovnaný, v tom je jeho síla. Postupně si na sebe zvykáme a bude to jistě stále lepší a lepší," řekla v rozhovoru na stránkách Hradce Králové letní posila Lenka Pazderová.


V Králově Poli nyní bojují na dvou frontách. "Při našem zdravotním stavu, kdy se od začátku sezony plní naše marodka, to nebude jednoduché utkání. Zejména po těžkém eurocupovém duelu v Kelternu a náročném cestování. Soupeř je naopak v pohodě s opačnou bilancí než máme my. Ale i vítězné série někdy končí," naznačil odhodlání zastavit Východočešky brněnský trenér Marian Svoboda. 


V Brně v hale na Vodově se premiérově ukáže ženský B tým, v prvoligových soubojích vyzve v sobotu Kralupy (16) a v neděli Aritmu (11.15). Úvodní zápasy souteže se nově tvořícímu týmu trenéra Petra Likaře nevydařily, prohrál v Pardubicích i Olomouci.

Skončí hradecká série?