EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Poprvé mimo Brno

Až v 7.kole ŽBL se tým KP Brno poprvé vydá mimo moravskou metropoli. Vzhledem ke dvěma odloženým zápasům kvůli EuroCupu dosud hrál jen v hale Vodova, kde si připsal bilanci dvou výher a dvou porážek a je v neúplné tabulce desátý.


Příznivci ale očekávají posun vzhůru. Což by mělo nastat už po středečním duelu ve vzdálených Strakonicích (18 h.). Mladé družstvo U19 Chance stejně jako před rokem sbírá zkušenosti, je v tabulce ŽBL poslední a ještě se neradovalo z vítězství. K oporám patří Musilová, Rybová a Krejčová. Brňanky jsou velkým favoritem, i přes přetrvávající zdravotní problémy některých děvčat si jedou na jih Čech pro oba body.


Důležité bude soupeře nepodcenit, zvládnout úvod střetnutí a zbytečně nechybovat. Potom za příznivého stav může dát trenér Svoboda šanci celému kádru a ušetřit síly na sobotní malé derby s MK Technic.

Poprvé mimo Brno