ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Poprvé mimo Brno

Až v 7.kole ŽBL se tým KP Brno poprvé vydá mimo moravskou metropoli. Vzhledem ke dvěma odloženým zápasům kvůli EuroCupu dosud hrál jen v hale Vodova, kde si připsal bilanci dvou výher a dvou porážek a je v neúplné tabulce desátý.


Příznivci ale očekávají posun vzhůru. Což by mělo nastat už po středečním duelu ve vzdálených Strakonicích (18 h.). Mladé družstvo U19 Chance stejně jako před rokem sbírá zkušenosti, je v tabulce ŽBL poslední a ještě se neradovalo z vítězství. K oporám patří Musilová, Rybová a Krejčová. Brňanky jsou velkým favoritem, i přes přetrvávající zdravotní problémy některých děvčat si jedou na jih Čech pro oba body.


Důležité bude soupeře nepodcenit, zvládnout úvod střetnutí a zbytečně nechybovat. Potom za příznivého stav může dát trenér Svoboda šanci celému kádru a ušetřit síly na sobotní malé derby s MK Technic.

Poprvé mimo Brno