EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
Po vydřené výhře v Žabinách na giganta z Turecka !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Derby s nováčkem

V pořadí druhé brněnské derby pod ženskými koši je na programu v sobotu opět v hale Vodova, družstvo KP přivítá nováčka ŽBL MK Technic (působící v hale "Morenda"). Favoritem utkání je domácí tým, ale vzhledem k tomu, že se většina hráček dobře zná, bude mít duel zajímavý náboj.


Pikantní je derby pro hostující křídlo Terezu Zítkovou. Osmnáctiletý talent totiž aktuálně hostuje do extraligového celku juniorek KP, zatím Tereza pomohla ke dvěma výhrám a střelecký průměr má 22,5 bodu!


V Králově Poli působily dříve i sestry Šívrovy (Monika už je Stehlíková), A. Miszkiel, M. Vyhňáková a R. Zrůstová. V B týmu KP nyní hostuje Lančová. Zbývající hráčky MK Technik mají většinou svoji basketbalkovou minulost zase spojenou s halou Rosnička...


MK Technic má v ŽBL na kontě jedinou výhru (ve Strakonicích zdolal U19 Chance 94:88) a je v tabulce desátý, Na jihu Čech ve středu uspěl i tým KP, když smetl místní U19 Chance 97:58. Ženy KP jsou deváté, ale mají o 2 utkání méně než většina soupeřů.


"Malé" derby začíná v 16.30 hod. v nové hale Vodova a pro domácí celek, byť  bez zraněných pivotů Stoiedin a White, by mělo dopadnout lépe než to "velké" s Handicapem...!

Derby s nováčkem