ŽBL sezóna 2019/20
Nejbližší domácí utkání
5.10.2019
KP BRNO - BLK Slavia Praha
Brno-Královo Pole, hala Vodova Kénik DO-TO-HO...!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
MŠMTSPPAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavPojišťovna VZPTOP1TAXIKAP CZH BOOKRádio BEAT
Jihomoravský kraj
Řemeslný pivovar MoraviaNeopharmaAutoPalace BrnoDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍOZZAKOVA ruční myčkaTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Starez sport

Stovka nepadla

Podle očekávání skončilo "malé" brněnské derby mezi KP a MK Technic, favorit zvítězil v 8. kole ŽBL  nad nováčkem soutěže 97:57. Domácí tým po družstvech z chvostu tabulky (U19 Chance a MK Technic) čekají mnohem těžší protivníci, přístí sobotu Slavia a 5.listopadu Trutnov.


V sobotu v hale Vodova udeřil hostující celek hned v úvodu (2:9) a první čtvrtina tak měla nečekaně vyrovnaný průběh. Ve druhé desetiminutovce se už projevil výkonnostní rozdíl mezi soupeři, k neudržení byla Pecková (17 bodů za poločas) a basketbalistky KP rychle ovládly derby. Diváky požadovaná stovka však nepadla.


"Vydařil se nám začátek, ale zvýšené tempo KP nás zatížilo spoustou faulů. Převaha domácích narůstala, odvrátit debakl se nepodařilo,"  řekla hostující trenérka Lucie Zítková.


Trenér KP Marian Svoboda má momentálně starosti s pivoty, zraněné jsou Stoiedin a White, které smutně seděly v civilu na lavičce. "Roli favorita jsme i přes oslabení zvládli. Je dobré, že se prosadily i střídající hráčky. Liga nyní zvolní tempo, což nám umožní více trénovat."


KP Brno - MK Technic 97:57 (21:18, 55:29, 76:41)


Body: Pecková 22, Sládková 16, Solopova 13, Jandová 11, Remenárová 9, Moussa 7, Heroschová 6, Beránková 5, Kopecká a Satoranská 4 - Havlíková 14, Zítková 10, Selucká 9, fauly: 18:23, TH: 29/24:19/16, trojky: 5:5, 400 diváků, rozhodčí Karafiát a Zatloukal. 

Stovka nepadlaStovka nepadlaStovka nepadlaStovka nepadlaStovka nepadla