ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Jak zastavit Vaughn?

Základní část ŽBL se blíží do své poloviny. Poslední říjnový víkend se hraje deváté z 22. kol. V nabídce je derby středočeské i brněnské, mnohem zajímavější však zřejmě bude sobotní duel Slavie a KP Brno (17).


Slavia soutěž výborně začala, v tabulce je druhá s bilancí 6/2, prohrála pouze v Hradci Kr. a s Nymburkem. Pražanky mají ve svém středu hvězdu ŽBL, Krystal Vaughn střelecky dominovala už v minulém ročníku, na podzim ještě přidala. Už má na kontě 195 bodů, průměr 24,4 bodu!


Skvěle zahrála v neděli v Ostravě, když se s 38 body postarala o výhru 77:73. "Při jejím způsobu střelby se těžko brání, navíc má i důrazný únik, nebude snadné ji ubránit," vypozoroval trenér KP Marian Svoboda. Podle brněnského kouče ale Slavia není pouze Vaughn, stále se lepší slovenská pivotka Felixová, na Brňanky umějí zahrát extrutnovské rozehrávačky Američanka Russell a Vondráčková...


V minulé sezoně končily vzájemné zápasy nečekaně výraznými výsledky, v Praze triumfovala Slavia 110:65, na Vodově zase VALOSUN KP oplácel - 92:53! Tentokrát by v pořadí devátým Moravankám stačilo uspět o bod, udržely by se v kontaktu s první pětkou (mají o dvě střetnutí méně). Atraktivní utkání 9. kola ŽBL začíná v hale Slavie v sobotu v 17 hodin.

Jak zastavit Vaughn?