ŽBL sezóna 2019/20
Nejbližší domácí utkání
5.10.2019
KP BRNO - BLK Slavia Praha
Brno-Královo Pole, hala Vodova Kénik DO-TO-HO...!
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
MŠMTSPPAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavPojišťovna VZPTOP1TAXIKAP CZH BOOKRádio BEAT
Jihomoravský kraj
Řemeslný pivovar MoraviaNeopharmaAutoPalace BrnoDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍOZZAKOVA ruční myčkaTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?Starez sport

Slavii pomohlo zranění

Dobrý začátek, horší konec. V 9. kole ŽBL si tým KP Brno připsal třetí ztrátu v soutěži když prohrál se Slavií. Přitom hostující basketbalistky dobře odstartovaly (0:4, 4:11), ale když se zranila rozehrávačka Moussa, vypadly z rytmu a Pražanky tak měly umetenou cestičku k vítězství 73:63.


Družstvo KP propadlo na doskoku (48:30), což nevyvážila ani solidní obrana hvězdné Vaughn (střelba z pole "pouze" 21/8) ani body z brejků (12:21). Střetnutí se začalo lámat od poloviny druhé čtvrtiny, kdy Slavia utekla na 34:24, Pražanky druhou a třetí desetiminutovku vyhrály 46:28 a v silách Brňanek nebylo toto manko zlikvidovat.


"Klíčovým okamžikem bylo, když se nám po osmi minutách zranila naše rozehrávačka Reem Moussa, naše hra se rozpadla. Do zápasu jsme se pak dostali až v poslední čtvrtině a to bylo pozdě," hodnotil utkání hostující kouč Marian Svoboda.


Trenér Pražanek Martin Stavěl si pochvaloval, že se podařilo ubránit oporu KP Peckovou. "Tereza dala nějaké body až za rozhodnutého stavu. S naší obranou jsem celkově spokojejný od páté minuty, dařilo se plnit taktické pokyny."


Slavia - KP Brno 73:63 (14:14, 38:27, 60:42)


Body: Vaughn 19, Vondráčková 17, Pudláková 15 - Kopecká 17, Pecková 14, Solopova 12, Remenárová 7, Beránková 4, Satoranská, Sládková a Heroschová 3, fauly: 15:17, TH: 14/12:21/16, trojky: 5:5, rozhodčí Smetana, Baudyš, 150 diváků.

Slavii pomohlo zranění