EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
ŽBL 6. kolo neděle 20.10. 17:00 Žabiny - KP BRNO !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Síla Trutnova: trojky a doskoky

Trutnovské basketbalistky obhajují v ŽBL bronz, aktuálně jsou s dost obměněným kádrem šesté. V sobotu se představí ve šlágru 10. kola v hale Vodova. Na jaře Trutnov vyřadil Brňanky ve čtvrtfinále 3:1, takže tým KP má co oplácet.


Brňanky to však budou mít těžké, jednak vzhledem ke své marodce, jednak má soupeř solidní formu. Trutnov si připsal na konto pět výher, před týdnem zdolal Ostravu 76:64. Trenér Kapitulčin se opírá o zkušené české trio Hindráková, Vacková, Prokešová, která si proti Ostravě připsala jubilejní sedmistou ligovou trojku v kariéře. Kvalitní jsou i cizinky, vysoká Bouman (s téměř 11 doskoky je nejlepší v ŽBL) a Boudreau.


"Trutnov je tradiční a vždy těžký soupeř, oba celky přes léto pozměnily sestavy, zdá se, že Lokomotiva nabírá páru... Nás čeká před reprezentační přestávkou perný týden: nejprve Trutnov, ve středu hrajeme v německém Freiburgu Středoevropskou ligu, v neděli jedeme do Ostravy," nastínil nejbližší program KP trenér Marian Svoboda.


Duel KP Brno - Trutnov začíná v sobotu v 16.30 v nové hale Vodova, od 18.30 se v areálu VUT Purkyňova střetne rezerva KP s BA Sparta v 1. lize žen. Ve stejné soutěži, ale už ve staré hale Vodova se v neděli (10) utká KP Brno B se Strakonicemi B.

 Síla Trutnova: trojky a doskoky