ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Podle brněnských not

Na jaře bronzový tým Trutnova se v 10. kole ŽBL vracel z města pod Špilberkem s prázdnou. Východočešky v dubnu vyřadily tehdejší VALOSUN KP ve čtvrtfinále play off 3:1, v sobotu se ale radovalo družstvo KP po přesvědčivém vítězství 74:58. 


Zpočátku to vypadalo, že Trutnov bude zlobit (7:13), domácí hráčky měly problémy se střelbou. S přibývajícím časem však rostlo brněnské sebevědomí, což se promítlo i do skóre (37:27). Po změně stran se čekal nápor hostů, ale místo toho tým KP ještě přiložil pod kotel (27. 55:35) a v rozhodnutém duelu se čekalo na konečný rozdíl. Ten je pro Východočešky ještě lichotivý...


V domácím dresu se po delší době představila rozehrávačka Radka Brhelová. V tabulce ŽBL se královopolský celek posunul na sedmou příčku, byť má o 2 zápasy méně. "Držet krok se nám dařilo jen do poloviny druhé čtvrtiny, dále se i přes naši místy úspěšnou tříbodovou střelbu hrálo podle not Brna. Výjimkou byly poslední minuty, kdy si zahrála i soupeřova lavička," přiznal trutnovský kouč Petr Kapitulčin.


Domácí trenér Marian Svoboda ocenil úsilí svých děvčat. "Neúčast tří zraněných basketbalistek, z toho dvou pivotů, nám všechno hodně komplikuje, zbývající hráčky to musejí nahradit  bojovností. Nicméně zlomit odpor Trutnova jsme měli dřív a výhra mohla být i přesvědčivější."


KP Brno - Trutnov 74:58 (16:16, 39:30, 63:40)  


Body: Solopova 19, Kopecká 13, Pecková, Beránková a Sládková 11, Remenárová 5, Brhelová a Satoranská 2 - Prokešová 15, Vacková 10, Kozumplíková 8, fauly: 19:17, TH: 10/7:19/8, trojky: 9:8, rozhodčí Vyplel, Stáňa, 400 diváků.

Podle brněnských notPodle brněnských notPodle brněnských notPodle brněnských notPodle brněnských not