EUROCUP 2019/20
Nejbližší domácí utkání
středa 23.10.2019 18:00
KP BRNO (Česká repub.) - Botas SK Ankara (Turecko)
Po vydřené výhře v Žabinách na giganta z Turecka !
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Statutární město Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
Starez sportAutosklo RogerRAPA BzenecEKONaga24Milan TřískaJerseyPEAK - PRO TENAXRádio BEATMŠMTPřemysl VESELÝFIRESTA-FišerMetrostavDIRSGrECoKAP CZH BOOK
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionPavlovín - WINE BARSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Ostrava mění Američanky

Po víkendovém 11. kole se základní část ŽBL zlomí do druhé poloviny. KP Brno cestuje v neděli do Ostravy, ale k dobru má ještě odložené zápasy s USK a Slovankou. V neúplné tabulce je tým KP osmý, Severomoravanky deváté.


V hale Tatran nedaleko Stodolní ul. se potkají čeští zástupci ve Středoevropské lize. Zatímco Brňanky už mají za sebou první utkání (prohrály 62:68 ve středu ve Freiburgu), Ostrava se poprvé představí až 20. 11. v Rijece.


V ŽBL má SBŠ tři výhry nad celky z chvostu, ale vyrovnané duely absolvovala Ostrava v Brně s Handicapem, Slavií a v Trutnově. Trenér Jány se opírá o cizinky Butts (průměr 14,5 b. na zápas)  a Canty (18,3!), už ale odešla Američanka Wingate, náhradou je její krajanka Scott-Williams. Ta se představila v utkání ČP v Pardubicích, kde se o výhru  67:47 zasloužila 9 body. 


V minulém ročníku ligy VALOSUN KP jasně ovládl obě střetnutí (100:59 a 93:39), tentokrát zřejmě půjde o vyrovnanější souboj. Začátek je v neděli v 15 hodin.

Ostrava mění Američanky