ŽBL 2019/2020
Nejbližší domácí utkání
KP BRNO - 3. místo
Soutěž byla předčasně ukončena...!
Děkujeme za podporu a přejeme všem pevné zdraví
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Euro Cup ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Jihomoravský kraj
NeopharmaAutoPalace BrnoPojišťovna VZPDIVERSE DevelopKrematorium zvířat BrnoAutobusová doprava HliněnskýJUMPPARKCHILLárnaSmartLifeVOLANSKY fashionSportareál DružstevníPepsi colaSmileOpticHsportBasket - obchodAtlas-mediaMolten3S.CZ4p3MRÁZ LÉČÍTSBGymnázium Slovanské nám.SOU ČichnovaJiskra KyjovSojky PelhřimovKP ŠlapaniceBK SKOKANISKB TišnovTV Brno 1Brněnský DeníkKam za sportem v Brně?

Kemp s královopolskou dvojicí

V pauze ŽBL probíhá od pondělí v Praze reprezentační kemp basketbalistek, z týmu KP Brno dostala pozvánku dvacetiletá odchovankyně Eva Kopecká a současná kapitánka Sarah Beránková. Výběr 14 hráček bude koncem týdne zúžen na dvanáctku, která pocestuje k přátelskému sobotnímu duelu do Rigy s Lotyšskem.


V nominaci je i další odchovankyně z Králova Pole Katka Sedláková, ta jako jediná zastupuje Handicap Brno. Ze Španělska přiletěla Michaela Stejskalová-Zrůstová (Grand Canaria), která v hale na Vodově basketbalově vyrostla.


Trenér Beneš v podzimním reprezentačním okénku (družstvo ČR nehraje kvalifikaci, je pořadatelem ME 2017) testuje zejména mladé hráčky, ale určitě sleduje i osvědčené opory (mj. Peckovou z KP, která se v polovině ŽBL drží v popředí všech statistických tabulek).


"Hráčky jsme vybírali podle toho, kdo se nám líbil v minulé sezoně, v přípravě v létě nebo v mládežnickcýh reprezentacích," zdůvodnil nominaci Ivan Beneš.

Kemp s královopolskou dvojicí